Конспект заняття «В гості до сонечка»
Мета: розширити знання дітей про весняні явища природи (дощ, веселка).
Закріпити основні кольори веселки. Поповнити словниковий запас новим словом: веселка. Розвивати уяву, слухову увагу, пам’ять, зв’язне мовлення, колірне сприйняття.
Вчити співвідносити величину предметів, закріпити поняття «багато – один», вправляти в обстеженні знайомих форм. Закріпити знання про числа, назви основних кольорів. Вчити дітей відчувати красу українського слова та розвивати вміння використовувати її в мовленні. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.
Розвивати тактильні відчуття, вчити розрізняти предмети на дотик, розвивати простежуючу функцію очей, концентрацію зору.
Хід заняття.
Привітання.
Діти: Сонечко встало, іде новий день.
Дорогі друзі усім: «Добрий день!»
Нехай сяє сонце кожного дня!
Хай усміхаються діти щодня.
Пташечка в небі співає пісень.
Ніби вітає усіх: «Добрий день!»
Вих.: Яка в нас зараз пора року?
Як називається весняний місяць?
(Звучить фонограма)
Biрш про весну.
Чуєте? Хлюпоче річка!
Чуєте? Цвірчать пташки!
Гляньте, он листки на гіллі,
В синім небі журавлі.
Перші проліски цвітуть,
Перші джмелики гудуть.
Це прекрасна й чарівна,
Це до нас прийшла весна!
Вих.: 3 чим приходить весна? (Показую картинки)
Діти: 3 квітами, травами, сонцем, дощем, вітром, водою, піснями, святами, птахами,
комахами.
Прислів’я про весну.
1. Сонце світить, сонце сяє – вся природа оживає.
2. Коли сонечко пригріло, то травка зазеленила.
3. Весна прийшла – тепло принесла.
Вправа для очей.
Втому ми з очей знімаєм
Кілька вправ про це ми знаєм.
Подивились вверх – вниз,
Вправо-вліво.
Будем очі закривати,
Втому швидко ми знімати.
Знову очі ми відкрили
Кілька раз це повторили.
Корекційна робота.
Погляньте на наше сонечко, а тепер на хмаринку, і знову на сонечко.
Вих.: Якої форми сонечко? Якого кольору?
Вих.: Скільки у нас сонечок? А промінчиків?
Вих.: Якого кольору хмаринка?
Вих.: Що більше сонечко чи хмаринка?
Вих.: Що є в нашої хмаринки? (Краплинки)
Вих.: Скільки в нас хмаринок? А краплинок?
Вих.: Хто знає, що таке краплинка? (Вода)
Вих.: Кому потрібна вода?
Діти: Квітам, деревам, травам, птахам, звірям.
Вих.: Вода – це життя, з нею усе на землі оживає.
Без води не буде життя на Землі.
Корекційна робота.
Одна дощова краплина випала з хмаринки і повільно почала опускатися вниз. Простежте за нею оченятами.
Пісня «Капітошки».
Вих.: Велику користь приносять дощові краплин, адже без води загине все живе на
землі.
Вірш про дощ.
Скаче дощик по долині,
Зупинився на стежині
Із сонечком подружився
У веселку перелився.
Вих.: 3 весняним дощиком весело товаришувати.
Вих.: 3 ким товаришує дощик? (Показую картинку)
Діти: 3 хмаринкою, сонечком, громом, веселкою,
Вих.: Який буває дощ?
Діти: Дощ буває літній, весняний, осінній, холодний, теплий, сильний, рясний,
грибний
Вих.: Тільки після дощу можна побачити веселку.
Веселка – це сонячна різнобарвна дуга вигнутої форми яка має сім кольорів, які ідуть по-порядку, один за одним. Веселку можна побачити на небі в теплу пору, коли накрапає маленький дощик. Сонячні промені проходять крізь дощові краплі і утворюється веселка.
Пальчикова гімнастика.
Кап-кап-кап хмаринка плаче
Скік-по-скік зайчатко скаче,
Із гори біжить струмочок
Наздогнати річку хоче.
Ці-фа-фа - синичка зранку,
Нам виспівує веснянку.
Гра «Склади веселку».
Вих.: Який перший колір у веселки?
Діти: (Червоний)
Вих.: Назвіть предмети які мають червоний колір?
Діти: Мак, помідор, вишня, яблуко, полуниця, малина.
Вих.: Який другий колір у веселки?
Діти: (Оранжевий)
Вих.: Назвіть предмети оранжевого кольору?
Діти: Апельсин, мандарин, морква, білка, лисиця.
Вих.: Який третій колір?
Діти: (Жовтий)
Вих.: Назвіть предмети жовтого кольору?
Діти: Курча, сонце, кульбаба, перець, лимон, банан, диня, кукурудза.
Вих.: Який четвертий колір?
Діти: (Зелений)
Вих.: Назвіть предмети зеленого кольору?
Діти: Трава, листя, яблуко, огірок, крокодил.
Вих.: Який це колір?
Діти: (Синій)
Вих.: Назвіть предмети синього кольору?
Діти: Пролісок, волошка, море, виноград.
Фікультхвилинка.
Іде весна рідним краєм
Все радіє, оживає.
Ясне сонце піднялося
Пригрівати узялося
І радіють горобці:
«Ох, і теплі промінці!»
Вих.: Природа пробуджується після дощу, оживає, і квіти прокидаються.
Вiрш «Чому пахнуть квіти?»
Чому пахнуть квіти?
Бо їм сонце світить.
Чому річка грає?
Бо їй сонце сяє.
Чого раді діти?
Бо ростуть, як квіти
Дітям добре жити
3 сонечком дружити.
Вих.: Сонце, як матуся, воно дарує всім тепло та радість. Кому потрібне сонце?
Діти: Квітам, деревам, кущам, травам, звірям, птахам, людям.
Гра «Склади сонечко».
Вих.: Від ваших добрих слів радіє земля й сонечко на небі засяяло, і передає привіт
своїм маленьким сонечкам. Які гарні у нас сонечка тільки чогось не вистачає. Чого саме?
Діти: Промінчиків.
Вих.: Допоможемо сонечкам знайти свої промінчики.
(Діти викладають сонечка з промінчиками)
Вих.: Пригадаємо вірш про сонечко, який ми вчили.
Вірш «Сонечко».
Спитали діти в сонця:
Як світ нам зберегти,
Щоб в злагоді і щасті
Жили і ми, і ти?
А сонце усміхнулось:
Ми – як одна сім’я.
Коли щасливі птахи,
Коли щасливі квіти,
Коли щасливі діти,
Щасливе з ними я!