Конструктор уроків
Урок математики. Мета удосконалювати вміння знаходити невідомі компоненти дій; розв’язувати задачі за коротким записом; практикувати навички порівняння відрізків; розвивати логічне мислення, спостережливість, уміння робити висновки; виховувати позитивне ставлення до предмета.
1
Тема: Додавання і віднімання чисел в межах 20 .
Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, здійснювати самоконтроль, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес; комунікативної: удосконалювати математичне мовлення, вміння аргументувати власну думку, правильно формувати висловлювання з використанням математичних термінів; соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату; здоров'язбережувальну - раціонально планувати час, дотримуватись правил техніки безпеки під час користування цеглинками LEGO.
Мета: опрацювати вправи на додавання і віднімання в межах 20; удосконалювати вміння знаходити невідомі компоненти дій; розв’язувати задачі за коротким записом; розвивати логічне мислення, спостережливість, уміння робити висновки; виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання. ТЗН ( ноутбук, додатковий екран), мікрофон, підручник «Математика», робочий зошит, відеозапис фізкультхвинки, картки із завданням .
Хід уроку
І. Організація класу.
Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви:
Не просто слухали, а чули,
Не просто дивилися, а бачили,
Не просто відповідали, а міркували,
Дружно й плідно працювали.
- Діти, покажіть за допомогою цеглинок LEGO свій настрій на початку уроку. Попередня умова: емоції записані на дошці відповідними кольорами: червоний – веселість, жовтий – очікування успіху, помаранчевий – захоплення, блакитний –цікавість, синій – задоволення, зелений – розчарування.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
За кожну правильну відповідь ви отримуватимете по зернинці (цеглинок LEGO). У кінці уроку порахуємо їх кількість у кожного з вас, адже це означає, що ви повинні намагатися зібрати якнайбільше «зерен» знань.
1. Усний рахунок
9+4=13 13-10=3
15-5=10 18+2=20
20-9=11 11-2=9
3+12=15 10+8=18
2.Каліграфічна хвилинка
Випишіть парні числа.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Обміняйтеся зошитами і обведіть 3 найкращих цифр серед написаних цифр.
3. Математичний диктант.
1) Сума чисел 16 і 3
2) Зменшуване 14, від’ємник 10. Знайти різницю.
3) Записати попереднє число до числа 8.
4) Записати сусідів числа 19.
5)На скільки число 9 більше від 7.
6) Різниця чисел 16 і 4.
7) Число 13 збільшити на 2.
8) І доданок 8, ІІ доданок 3. Знайти суму.
9) Записати число в якому 1 дес. 6 од.
19,4,7,18,20,2,12,15,11,16.
ІІІ.Робота над темою
1.Повідомлення теми і завдань уроку.
Під час уроку – спостереження будемо виконувати вправи на додавання і віднімання в межах 20; порівнювати вирази; розв’язувати задачі за коротким записом; практикувати навички порівняння відрізків. Дізнаємось, які у вас є домашні улюбленці, а тоді спробуємо створити їхній образ за допомогою пластиліну.
Тож скажіть, що ви очікуєте від уроку?
Технологія «Продовж речення».
2.Обчислення виразів.
17-4-3=10 9+3+6=18
12+3-10=5 14-4-9=1
8+4+2=14 7+3+10=20
20-5-3=12 16-6+7=17
3.Порівняти значення виразів.
14-2 10+3 17-10 10-3
19-5 20-9 15+3 20-4
Прилетів на річку лебідь.
Фізкультхвилинка
4.Задача
Дівчатка посадили 8 дерев, а хлопчики на 4 дерева більше. Скільки дерев посадили хлопчики?
Дівчатка – 8 д.
Хлопчики - ?, на 4 д.б.
ІV.Підсумок уроку.
Порахуйте, скільки кожному з вас удалось зібрати зернинок (цеглинок LEGO).
Хто ними любить ласувати?
(Кладуть зернинки (цеглинок LEGO) у відеречко).
Діти, чи справдились ваші очікування від уроку?
Якщо так, то продовжте речення.
V. Рефлексія. Вправа «Веселка»
Я це робив, але не вдалося.
Я не міг, не хотів це робити.
Я це робив із допомогою.
Я це робив, хоча були помилки.
Я це робив, але не відразу.
Я це зробив.
Це було дуже просто.
2
2.Обчислення виразів.
17-4-3= 9+3+6=
12+3-10= 14-4-9=
8+4+2= 7+3+10=
20-5-3= 16-6+7=
3.Порівняти значення виразів.
14-2 10+3 17-10 10-3
19-5 20-9 15+3 20-4
3

4
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0