Сьогодні ми познайомимось з речовинами в яких можна консервувати квіти
Головне меню порталу
Опублікував/ла:
Опис, який учні побачать перед початком тестування
Також розглянемо декілька методів консервування квітів
Завдання №1 Теоретичний блок
Квіти - досконалість природи, вони радують, прикрашають наш будинок. На жаль, їх краса швидкоплинна, вони швидко відцвітають і в'януть. Є способи, що допомагають зберегти на багато місяців первозданність улюбленого букета або будь-які рослини. В результаті спеціальних прийомів рослини залишаються практично в незмінному вигляді, зберігають форму і колорит. Фантазія і творчість допоможуть з стабілізованих квітів створити ексклюзивні композиції, яким не потрібен грунт, полив і підживлення.
Сьогодні ми поговоримо про доступні прийоми консервації рослин для букетів.
Для створення композицій часто використовують гілки чагарників, які готують в гліцериновому розчині, наприклад: срібляста тополя, глід, ожина, ялівець, кизил, лігуструм, барбарис. Особливо добре піддаються такій обробці напівсухі, визріли, з товстими стеблами великих екземплярів. М'який вплив гліцерину дає можливість застосовувати його майже до всіх квітучих рослин, таким, як, наприклад: гортензія, троянда, ромашки, хризантеми, орхідеї.
Цей спосіб не вимагає часу і особливих зусиль, вважається найпростішим прийомом стабілізації, досить мати флакончик з лаком. Букет зі свіжих квітів, який ви хочете зберегти, обробляється лаком для волосся сильної фіксації. Потім підвішується вниз бутонами, далеко від радіаторів батарей і сонця. У такому положенні слід витримувати до повного висихання 7-10 днів, термін залежить від величини суцвіть.
Недоліком є підвищена крихкість, ламкість і створення умов делікатного поводження. В подальшому не можливо буде видалити пил, поміняти розташування кольорів. Для усунення цих недоліків потрібно попередньо випарувати вологу: розташувати букет в силікагелі або пересипати манкою, сухим піском. В такому стані витримують тиждень, а потім обробляю лаком для волосся.
Швидкий і ефективний спосіб - це застосування воску. Для роботи буде потрібно довгий пінцет і дві ємності: для занурення в розчин і охолодження. Віск потрібно розтопити в умовах водяної бані, потім, утримуючи пінцетом, занурити квітку в теплий розчин. Процедура проводиться швидко і полягає в почерговому зануренні всіх частин рослини, починаючи з бутона. Потім для фіксації потрібно остудити в широкому посуді з холодною водою, краще брати таз або відро.
Після такої обробки стебло, листя, суцвіття зберігають натуральний колір і добре тримають форму. Легко очищаються пензликом від пильного нальоту, але стають чутливими до ультрафіолету, тому при розміщенні потрібно враховувати це якість.
Перевірений часом спосіб, завжди дає позитивні результати - це консервація гліцерином. Він нешкідливий і не токсичний, вільно продається в аптеках.
Таке «просочення» сприяє витісненню з клітин тканин води. У підсумку вся волога випаровується, збільшується суха маса, насичена гліцерином, який забезпечує еластичність всієї рослини. Про закінчення процесу можна судити по утворенню гліцеринових крапельок на кінчиках пелюсток і листя - це знак готовності. Розчин зливається, ніжки стебел злегка промиваються і обертаються паперовим рушником на один день, для усунення надлишків концентрату.
В результаті у вас вийде законсервована квітка з глянцевим листям, пластичним стеблом, натуральним суцвіттям. Рослини, приготовані таким способом, встановлюються в вази без води або наповнені сухим піском.
Для збереження композицій і букетів з консервованих квітів потрібно дотримуватися нескладних правил:
- уникати попадання прямого сонця, яке призводить до знебарвлення;
- не допускати контакту з водою, особливо це небезпечно для бутонів і листя;
- не встановлювати у вологих приміщеннях;
- протирати тільки сухою матерією або м'яким пензликом;
- при появі темних утворень потрібно використовувати вологу губчасту серветку, потім просушувати паперовим рушником.
Опис, який учні побачать після проходження тестування
Ви сьогодні дуже старались!
Сьогодні ми познайомимось з речовинами в яких можна консервувати квіти
Рефлексія від 8 учнів
Сподобався
Зрозумілий
Потрібні роз'яснення
Будь ласка, оцініть урок!