Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Консервування рослин

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

8 проходжень

1 запитання

28.11.2022

46

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Також розглянемо декілька методів консервування квітів

Завдання №1 Теоретичний блок

Квіти - досконалість природи, вони радують, прикрашають наш будинок. На жаль, їх краса швидкоплинна, вони швидко відцвітають і в'януть. Є способи, що допомагають зберегти на багато місяців первозданність улюбленого букета або будь-які рослини. В результаті спеціальних прийомів рослини залишаються практично в незмінному вигляді, зберігають форму і колорит. Фантазія і творчість допоможуть з стабілізованих квітів створити ексклюзивні композиції, яким не потрібен грунт, полив і підживлення.

Консервація - рослин для букетів

Сьогодні ми поговоримо про доступні прийоми консервації рослин для букетів.

ЯКІ РОСЛИНИ МОЖНА КОНСЕРВУВАТИ

Для створення композицій часто використовують гілки чагарників, які готують в гліцериновому розчині, наприклад: срібляста тополя, глід, ожина, ялівець, кизил, лігуструм, барбарис. Особливо добре піддаються такій обробці напівсухі, визріли, з товстими стеблами великих екземплярів. М'який вплив гліцерину дає можливість застосовувати його майже до всіх квітучих рослин, таким, як, наприклад: гортензія, троянда, ромашки, хризантеми, орхідеї.

КОНСЕРВАЦІЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАКУ

Цей спосіб не вимагає часу і особливих зусиль, вважається найпростішим прийомом стабілізації, досить мати флакончик з лаком. Букет зі свіжих квітів, який ви хочете зберегти, обробляється лаком для волосся сильної фіксації. Потім підвішується вниз бутонами, далеко від радіаторів батарей і сонця. У такому положенні слід витримувати до повного висихання 7-10 днів, термін залежить від величини суцвіть.

Як сушити пелюстки троянд та інші квіти | Огородники

Недоліком є ​​підвищена крихкість, ламкість і створення умов делікатного поводження. В подальшому не можливо буде видалити пил, поміняти розташування кольорів. Для усунення цих недоліків потрібно попередньо випарувати вологу: розташувати букет в силікагелі або пересипати манкою, сухим піском. В такому стані витримують тиждень, а потім обробляю лаком для волосся.

КОНСЕРВАЦІЯ ВОСКОМ

Швидкий і ефективний спосіб - це застосування воску. Для роботи буде потрібно довгий пінцет і дві ємності: для занурення в розчин і охолодження. Віск потрібно розтопити в умовах водяної бані, потім, утримуючи пінцетом, занурити квітку в теплий розчин. Процедура проводиться швидко і полягає в почерговому зануренні всіх частин рослини, починаючи з бутона. Потім для фіксації потрібно остудити в широкому посуді з холодною водою, краще брати таз або відро.

Після такої обробки стебло, листя, суцвіття зберігають натуральний колір і добре тримають форму. Легко очищаються пензликом від пильного нальоту, але стають чутливими до ультрафіолету, тому при розміщенні потрібно враховувати це якість.

Композиції на столи своїми руками: поради та ідеї - Hot Wedding

КОНСЕРВАЦІЯ РОСЛИН ГЛІЦЕРИНОМ

Перевірений часом спосіб, завжди дає позитивні результати - це консервація гліцерином. Він нешкідливий і не токсичний, вільно продається в аптеках.

Таке «просочення» сприяє витісненню з клітин тканин води. У підсумку вся волога випаровується, збільшується суха маса, насичена гліцерином, який забезпечує еластичність всієї рослини. Про закінчення процесу можна судити по утворенню гліцеринових крапельок на кінчиках пелюсток і листя - це знак готовності. Розчин зливається, ніжки стебел злегка промиваються і обертаються паперовим рушником на один день, для усунення надлишків концентрату.

В результаті у вас вийде законсервована квітка з глянцевим листям, пластичним стеблом, натуральним суцвіттям. Рослини, приготовані таким способом, встановлюються в вази без води або наповнені сухим піском.

Что такое цветы в глицерине и как на них можно заработать - VIPidei.com

ДОГЛЯД ЗА БУКЕТАМИ З КОНСЕРВОВАНИХ КВІТІВ

Для збереження композицій і букетів з консервованих квітів потрібно дотримуватися нескладних правил:

- уникати попадання прямого сонця, яке призводить до знебарвлення;

- не допускати контакту з водою, особливо це небезпечно для бутонів і листя;

- не встановлювати у вологих приміщеннях;

- протирати тільки сухою матерією або м'яким пензликом;

- при появі темних утворень потрібно використовувати вологу губчасту серветку, потім просушувати паперовим рушником.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви сьогодні дуже старались!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Сьогодні ми познайомимось з речовинами в яких можна консервувати квіти

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався

8 0

Зрозумілий

8 0

Потрібні роз'яснення

8 0