Конструктор уроків
1
Мета: визначити, що називають історичною епохою, назвати їх; схарактеризувати як історичні епохи позначилися на житті наших предків; формувати навички роботи з різними типами історичних джерел, тексом підручника, удосконалювати вміння застосовувати набуті знання на практиці, логічно мислити, орієнтуватися в історичному просторі, висловлювати власні судження щодо історичних подій чи явищ; виховувати повагу до минулого та інтерес до історичної науки.
Обладнання. Дошка із записами, дидактичні матеріали, підручник
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
À Гра «Історичний поліграф»
1. Посуд, зброю, будівлі, гроші віднесемо до речових історичних джерел Так
«Батьком» історії України вважають М.С. Грушевського. Так
Наука, яка вивчає минуле людства на основі усних, письмових свідчень та матеріальних пам'яток – це нумізматика. Ні
"Батьком історії" вважать Вікентія Хвойка Ні
Детальний та послідовний запис найважливіших історичних подій з року в рік називається конспект. Ні
Микола Костомаров, Володимир Антонович, Олександра Єфименко найвідоміші перші професійні історики України. Так
Перекази, легенди, казки, які передаються з уст в уста різними поколіннями, називають усними історичними джерелами Так
8. Наука, яка вивчає та досліджує способи обчислення часу називається історія. Ні
9. Лічба років від певної події називається літочислення. Так
10. Перше століття нашої ери почалося у 101 році. Ні
11. 2021 рік належить до 21 століття та 3 тисячоліття. Так
Оцінювання роботи шляхом самоперевірки.
ІІІ. Перевірка д/з.
1) виконання хронологічних вправ на с. 30 §4
№ 1. 2021 – 1996 = 25 р.
№ 2. 2021 - 1115 = 906 р. тому
№ 3. 2014 – 200 = 1814 р. н.
№ 4. 1764 – 1750 = 14 р.
№ 5. 1898 – 4 = 1894 р.
№ 6. 1574 – 1057 = 517 р. між подіями
2021 – 1057 = 964 р. найдавнішій рукописній книзі
2) співвіднести до століття
5 рік — І; 1799 рік — 18; 500 р. – 5 ст., 501 р. – 6 ст., 2021 р – 21 ст.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Робота з підручником §3, с 20. Досліджуємо історичні джерела.
V. Вивчення нового матеріалу
1. Історико-культурна епоха
Розповідь учителя
Історики поділяють історичний час зручності дослідження на відрізки від найменшого до найбільшого: рік, десятиліття, століття, тисячоліття, ера.
Для вивчення важливого етапу в історії країни чи народу, що має характерні визначні події, зміни, явища використовують поняття епоха.
Історико-культурна епоха – великий проміжок часу в історії людства, що певними спільними ознаками відрізняється від інших історичних періодів.
Культура – це сукупність матеріальних і духовних цінностей, тобто все, що досягло людство у своєму розвитку у певний період. («скриня досягнень»)
Попереднє закріплення
- Що називаємо історико-культурною епохою?
- за якими критеріями, ознаками відрізняється одна епоха від іншої?
2. Періодизація історико-культурних епох
ÞВправа «Історичні пазли»
Колективна робота з підручником. Прочитати §3, с.21 та розташувати періоди в хронологічній послідовності.
Первісна доба від 1 млн. – ІX – VІІІ ст. до н.е
Античність ІX – VІІІ ст. до н.е – V ст.
Середні віки V – ХV ст.
Новий час ХV – поч. ХХ ст.
3. Періодизація історії України (оглядово)
Розповідь учителя за схемою на с. 25
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Назвіть основні слова, словосполучення, які необхідно запам’ятати
VІІ. Підсумок уроку
Заключне слово вчителя
VІІІ. Д\з
Опрацювати § 3, вивчити основні поняття;
Виконати завдання на с. 27 №1, 2 на вибір.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0