Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Інструктаж з БЖД. Конструкторський етап проекту. Виготовлення клаузури виробу.

Трудове навчання

Для кого: 9 Клас

41 проходження

2 запитань

02.10.2022

24

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Вітаю!

Тема: Інструктаж з БЖД. Конструкторський етап проекту. Виготовлення клаузури виробу. Маска для сну

Перейдіть за посиланням https://vseosvita.ua/2.7xoe

https://maisternia-tvorchosti.blogspot.com/p/blog-page_20.html

Проектування - це вид діяльності людини, який спрямований на створення нового об’єкта технологічної діяльності. Під час проектування створюються проекти. Проект - це сукупність певних дій, документів, інформації. Тобто це задум чи план створення матеріального об’єкта.

Процес проектування виробів можна розподілити на такі етапи:

  • організаційно-підготовчий;

  • конструкторський;

  • технологічний;

  • заключний.

    Художньо-конструкторський  пошук.  На  цьому  етапі  відбувається створення початкових творчих  ідей у вигляді ескізних та графічних  форм,  що  може  також  відбуватися  в  об’ємному  вигляді — макетах. Розробка графічної частини відбувається на основі технічного  завдання  та  відповідних  нормативних  документів (ГОСТів, нормалей). Ескізування промислових виробів відбувається від принципової схеми до графічної розробки окремих деталей, і потім до виробу в цілому. На цьому етапі ескізи (певної кількості) можуть відображати  ідею проекту в цілому, зображення окремих вузлів  із прорисовкою  окремих фрагментів  деталей  виробу, мати вигляд компоновочних схем. Спочатку ескізи виконуються без дотримання масштабу, оскільки на цьому етапі перевіряються різні напрямки  розв’язку  форми  та  конструкції  майбутнього  виробу, і вже потім уточнюється через креслення з дотриманням масштабу та вимог ЕСКД.

    Отже, конструкторський етап містить такі стадії: складання ескізних  варіантів  (клаузура),  розробка  конструкторсько-технологічної документації,  добір  матеріалів,  вибір  інструментів  та  обладнання, вибір технології обробки деталей виробу, їх з’єднання, обробка, економічне та екологічне обґрунтування, міні-маркетингові дослідження, в яких визначають доцільність виготовлення проекту з точки зору економії матеріалів та енергоресурсів для його виготовлення.

Клаузура – це метод і технологія, застосовувана при навчанні творчості і професіоналізму. Клаузура – це навчальні вправи, що допомагають розвивати здатність мислити нестандартно.

Клаузура виробу

Клаузура — це аркуш паперу, на якому презентовані різноманітні варіанти майбутнього виробу в загальному вигляді, з прорисовкою окремих частин чи деталей. Аркуш із клаузурою повинен мати завершену композицію стосовно виробу чи проекту в цілому. Під час такої роботи можна застосовувати будь-які зображувальні засоби — від власноруч виконаних малюнків та ескізів до кольорових і скопійованих зображень.

Під час створення клаузури проявляється творча фантазія дизайнера, уміння застосовувати зібрану інформацію про досліджувану проблему чи об’єкт проектування. Тому аркуш клаузури може містити зображення, які відображають асоціативні, фантастичні, природні аналогії, якими користується дизайнер, чи скопійовані рисунки, фотографії з інших джерел. Дизайнер може коротко відобразити суть ідеї з відповідними написами, запитаннями, декількома варіантами розв’язків проблеми, вибираючи варіант найбільш доцільніший.

Завдання №2 Завантаження файлу

Макс. балів: 12 з 12 (100%)

Опрацюйте матеріал завдання №1, запишіть в зошит етапи виконання "Маска для сну" , основні терміни теж записати та вивчити.

Прикріпіть фото зошита та частково виконаного вироба для оцінювання

Рефлексія від 12 учнів

Сподобався

12 0

Зрозумілий

12 0

Потрібні роз'яснення

12 0
Нещодавно скористалися
Рекомендуємо