Тема. Іменникова експедиція.
Урок розвитку зв’язного мовлення.
Мета. Повторити основні правила про іменник.
Розвивати творче мислення.
Використовувати нові іменники для збагачення словникового запасу учнів.
Хід уроку
I. Вступ. Повторення теорії
Привітання учнів
-Що ви знаєте про іменники?
Потрапляємо у захопливу подорож світом іменників.
II. Основна частина. Іменникова Експедиція
1.Гра "Мікс іменників"
Учні отримують картки з іменниками та мають скласти речення та історію, використовуючи ці слова.
Сніг, метелик, гірка, шапка, лід, ковзани, санки, мороз, хустка, ялинка, сніговик, святкування, каток, настрій, рукавички, сніжка.
Кожен учень отримує одну картку з іменником.
Правила гри:
А) Складання речень:
Учні мають завдання скласти речення та історію, використовуючи іменник зі своєї картки. Можна використовувати інші частини мови (дієслова, прикметники) для складання більш складних речень.
Б) Створення колективної історії.
1.Зачин історії: 2. Головний герой: 3.Сприйняття місця: 4. Конфлікт чи проблема: 5.Дії героїв: 6. Розв'язання проблеми: 7. Закінчення історії: | -Одного разу в... -Маленька дівчинка по імені... -У повітрі летіли маленькі... - Виникла велика проблема з... -Діти з місцевого села вирішили допомогти... -Друзі разом придумали план і... - І так, життя дітей стало... |
2. Фізкультхвилинка
-Підняти руки вгору та робити кругові рухи за годинниковою стрілкою, потім проти годинникової стрілки.
-Зробити вправу "дерево". Підняти руки вгору та стояти на одній нозі. Потім поміняти ногу.
-Зробити масаж лоба, щічок та шиї, роблячи легкі кругові рухи вказівними пальцями.
3. Гра "Бінго іменників":
Учні отримують аркуші бінго, на яких розташовані іменники. Вчитель виголошує слова, а учні відзначають їх на своїх аркушах. Гравець, який першим закриє всі слова у рядку, стовпці, говорить "Бінго!" і виграє раунд.
Лисичка | лялька | Білка | м'яч |
олівець | Кінь | пензель | Їжак |
телефон | комп'ютер | Качка | Мишка |
Зебра | Крокодил | телевізор | велосипед |
Кіт | Жираф | Сова | чашка |
ліжко | фотоапарат | тарілка | Пес |
папір | кубики | Корова | ложка |
Кролик | Ведмідь | машинка | Лев |
III. Рефлексія та Підсумок
Учні обмінюються враженнями та висловлюють, що нового дізналися.
Коротке підведення підсумків та підкреслення важливих моментів уроку.
-Чи виникали які-небудь труднощі чи питання під час уроку?
-Що нового і цікавого ви дізналися під час уроку?
- Дякую всім учням за активність та участь у роботі.