Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Психолого-педагогічна діагностика: практичні кейси для корекційних педагогів
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg

Флористика та фітодизайн як складові сучасного мистецтва

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

9 проходжень

1 запитання

05.09.2022

130

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Сьогодні ми познайомимось з прикладним мистецтвом – фітодизайном та флористикою, дізнаємось про їх основні принципи та напрямки.


Завдання №1 Теоретичний блок

Флористика – досить молодий напрямок у мистецтві. Якщо надати визначення флористики, то це частина прикладного мистецтва, яка займається складанням художніх композицій з рослин. Флористика має три головні напрямки: складання композицій з живих квітів, із сухостою, та зі штучних рослин. Найбільш поширеними видами квіткових композицій є Букети.

Фітодизайн – дизайн приміщень, в основі якого лежить використання природних компонентів – квітів, рослин, каміння, гальки і так далі.


Хіба можна уявити собі наш світ без квітів? Без них сама краса б помарніла! Людина почала милуватися квітами з моменту свого становлення особистістю. З найдавніших часів квіти наші постійні супутники в самі радісні, урочисті і трагічні хвилини. Вони допомагають нам виразити яскравіше нашу любов, захоплення, повагу, вірність і пам'ять. Перші квіткові композиції виявлені вченими в слідах древніх цивілізацій Єгипту, Греції та Риму. Уже в той час мистецтво зі складання гірлянд і вінків з рослинних матеріалів цінувалося дуже високо, а люди, що опанували цим мистецтвом досконало, вважалися художниками. Стародавні греки і римляни прикрашали своїми квітами святкування і змагання, будинки та громадські будівлі.

Само слово «букет» з'явилося у Франції. Воно означає зібрану разом красиву зв'язку зрізаних квітів. Букети прийшли на зміну вінкам та гірляндам з живих квітів. Вперше букети з'явилися в 14-15 століттях. Якщо в Середні століття прикраси з квітів служили в основному тільки релігійним цілям, то в епоху Відродження це мистецтво знову знайшло свободу і стало бурхливо розвиватися. Одна з перших дійшла до нас книга по аранжуванню яка вийшла в 1633 році в Римі під назвою «Флора або садова культура квітів». Для європейських інтер'єрів того часу характерна велика кількість квітів. Правда, букети тоді ставили в першу чергу для запаху, і тільки вже потім як елемент декору. Маленькі букетики прикрашали костюми знаті тієї епохи і служили навіть своєрідною мовою спілкування.

У XVI- XVIIстоліттях в Європі почали з'являтися перші ботанічні сади і спеціально оформлені парки. Настали часи пишних букетів, свій розвиток одержав і звичай дарування квітів. Навички «мовою квітів» і мистецтвом «квітоскладання» стало вважатися ознакою хорошого тону знатної дами.

У нас в країні до середини 18-го століття переважала мода на букети в стилі «Вікторія» (круглий) або «Помпадур» (односторонній вертикальний). Прикрашений спеціальної мереживною серветкою, букет «Вікторія» міг містити в собі до 100 і більше квітів і нагадував собою таку собі маленьку клумбу! Квіти містилися в спеціальні футляри, розкішно прикрашені стрічками, мереживом і коштовними каменями. Для тривалого зберігання призначалися маккартовскі букети, що носили ім'я віденського декоратора Ганса Макарта. Вони складалися з засушених і підфарбованих квітів і плодів, різних трав, пір'я екзотичних птахів і зберігалися зазвичай під спеціальними скляними ковпаками. Разом з 19 століттям прийшла мода на букети в стилі бідермейер. У цих букетах використовували не тільки живі і засушені квіти, а й різні мережива, рюші, оксамит. У такому букеті були видні тільки голівки квітів, зібрані щільно один до одного і складові різнокольорові кільця, розташовані одне в іншому. На початку 20-го століття квіткові композиції набули більш строгий вигляд і елегантність. Велика увага в букеті приділялася свободі і пластиці кожної квітки. Стиль модерн приніс любителям квітів асиметричний букет з невеликою кількістю квітів.

Прийнято виділяти чотири стилі флористики: вегетативний, декоративний, форм-лінійний і паралельний.


Вегетативний стиль припускає аранжування, виконані зі зрізаних квітів, підібраних з обліком їхніх індивідуальних особливостей, середовища перебування, форми росту. Такі композиції виглядають дуже гармонійно, природно й вражають природним зачаруванням використовуваних компонентів і майстерністю флориста, що зумів уловити й передати це зачарування.

Декоративний стиль спрямований на створення з великої кількості різних квітів єдину композицію, що буде дивитися як ціле, увібравши в себе індивідуальність компонентів і виявивши світу щось нове, незвичайне.

Форм-лінійний стиль проповідує, як правило, асиметричне розміщення. На відміну від декоративного стилю, форм-лінійний ставить в основу особливості всіх використовуваних матеріалів, причому їхня кількість мінімальна. Що стосується форм, використовуваних при створенні форм-лінійних композицій, то тут має місце й площина аркуша, і різні геометричні фігури (куля, куб).

Паралельний стиль припускає створення композицій зі зрізаних квітів і трав, розташованих рядами (горизонтально або вертикально). Кожний з рядів складається з рослин певного виду й кольору. Композиції, виконані в паралельному стилі, дуже ефектно виглядають у високих декоративних вазонах або плошках.

Сьогодні різноманіття технік і флористичних матеріалів дозволяє виконувати букети та композиції самих різних стилів, даючи можливість кожному майстру-флориста в повній мірі висловити своє бачення світу, а нам з вами насолоджуватися прекрасними квітковими шедеврами, створеними природою і людиною.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ми сьогодні гарно попрацювали і дізнались багато нового. Але це лише початок, далі буде ще цікавіше.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Останнім часом підвищилась зацікавленість до дизайну помешкань. І, як наслідок, до флористики та фітодизайну. Сучасна флористика містить в собі і аранжування живими та штучними квітами та сухими рослинами, та складання плоских композицій (панно, колажі) з використанням квіткового матеріалу.

Рефлексія від 9 учнів

Сподобався

9 0

Зрозумілий

9 0

Потрібні роз'яснення

9 0