Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ціннісний підхід до мотивації навчальної діяльності в контексті НУШ: принципи та інструменти візуалізації
»
Взяти участь Всі події

Фітокомпозиційний стиль "печворк"

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

7 проходжень

1 запитання

13.09.2022

79

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Сьогодні ми дізнаємось про стиль "печворк", як він виглядає та його історію.

Завдання №1 Теоретичний блок

«Печворк» або клаптева флористика

Шматкове шиття - найпоширеніший вид народної творчості і є найдавнішим видом декоративного мистецтва. Шматкове шиття зародилося в давнину і досі є актуальним в прикрасі будинку, одягу, аксесуарів і різних предметах нашого побуту, в якому у вигляді мозаїки цілий виріб збирається з шматків тканини.

Шматкове шиття або «печворк» клаптева техніка, клаптева мозаїка, текстильна мозаїка - це рукоділля і шматочків тканини (клаптиків).

У ході роботи майстер створює полотно виробу з новим рішенням кольору, візерунком і фактурою. У наш час інформаційних технологій майстри виконують об'ємно-просторові композиції у техніці клаптевого шиття. Наші бабусі, мами давно застосовували в прикрасі будинку та одягу клаптеву техніку шиття. В основному вона застосовувалася у виготовленні стьобаних виробів (виготовлення ковдр) та в домашньому побуті.

З історії клаптевого шиття

В Англії, в 16 столітті з'являлися барвисті тканини різних візерунків з індійської бавовни. Ковдра, виконана з декоруванням клаптевого шиття або набиванням, була модною прикрасою домашнього інтер'єру. Велике застосування клаптевого шиття було актуальним у 1712 році у зв'язку із забороною ввезення до Англії індійських тканин (ситцю). Так в Англії хотіли зберегти вітчизняне виробництво вовняних та шовкових тканин. Але ситець все одно потрапляв у місто і був дорогим товаром. Тому обрізки ситцю від інших виробів зберігали та застосовували в інших виробах. Великими шматочками ситцю прикрашали вовняні чи лляні вироби як аплікацій, а дрібні шматочки з'єднувалися один з одним утворюючи загальне полотно.

У Нове Світло з переселенцями потрапила ковдра. Так як тканин не вистачало, то лагодилися ковдри зі старого одягу. Нестача тканин, що тривала досить довго, зміцнила традицію виготовлення стьобаних виробів із клаптиків. Надалі цей вид шиття робився складнішим, оскільки кожна жінка хотіла зробити свою неповторну ковдру. Американські жінки переважно стьобані полотна шили взимку. В основному всі стьобані полотна (квілти) виготовлені до 1750 року, були виготовлені в стилі «пічворка». У 1850 році стала модною аплікація. Стьобані ковдри в стилі «пічворка» були повсякденним побутом господарок, а ковдри з аплікаціями використовувалися в особливих випадках.

Класичний печворк

Крейзі-печворк

Японський печворк

В'язаний печворк

Квілтінг

"Швидкі квадрати"

"Акварель"

"Смужка до смужки"

"Хата"

"Шахи"

"Веселі трикутники"

Соти

Інструменти які використовують

Тканину розрізають ножицями або різаком-коліщатком на спеціальній підкладці (килимку) з розміткою, останній варіант зручний і забезпечує більшу точність крою. Універсальна лінійка з нанесеними лініями, розмірами та відмітками для виконання різних кутів дає можливість зробити розкрій тканини без попередньо заготовлених шаблонів.

Збірка полотна в печворк проходить від дрібних деталей до більших. При послідовному сточуванні деталей створюють блоки візерунків, з яких і зшивають виріб. Для ручної збірки на вивороті тканини за допомогою шаблону розмічають деталь, дві деталі, складені лицьовими боками з суміщенням ліній розмітки, змітають або сколюють шпильками та зшивають. Коли шиття закінчено, нитки отриманого ланцюжка розрізають. Ще один вид збірки — ручний, з використанням тканини, натягнутої на картонний шаблон, застосовують для блоків типу «Бабусин сад». На заготовки з картону (при складанні «Бабусиного саду» використовують шестикутники) натягуються і скріплюються декількома стібками клапті, викроєні з урахуванням припусків на шви. Заготовки з тканиною складають лицьовими боками всередину та зшивають вручну потайним швом.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви молодці що уважно продивились урок.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тут ви дізнаєтесь більше про стиль "Печворк" у флористиці.

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався

7 0

Зрозумілий

7 0

Потрібні роз'яснення

7 0