Тема.Ділення на 1. Ділення рівних чисел.
Мета:
-пояснити учням правило ділення на 1 і ділення рівних чисел;
-повторити вивчені випадки табличного множення і ділення, додавання і віднімання;
-закріпити вміння розв’язувати рівняння і задачі вивчених видів;
-розвивати логічне мислення, пам’ять;
-виховувати уважність, почуття взаємодопомоги, культуру математичного мовлення.
Обладнання:презентація до уроку, комп’ютер, індивідуальні картки.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Вчитель.Любі діти! У наш клас
Завітали гості милі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Девіз уроку.
Урок проведемо під девізом:
Щоб водити кораблі,
У космос літати,
Треба добре в школі
Математику вивчати.
Оголошення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення чисел; навчимося використовувати знання таблиці для розв’язування задач і прикладів, а з новою темою я вас ознайомлю трохи пізніше.
II. Актуалізація опорних знань.
Отже, урок почнемо дуже швидко з цікавої усної лічби.
( слайд 2 )

Усна лічба.
2). Повторення таблиці множення.(Слайд 3)

3) Знаходження частини числа(Слайд 4)

2. Каліграфічна хвилинка. (Слайд 5)
Запис дати, класна робота.
Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки.
Подивіться: цифра 2.
В неї кругла голова.
Довгий хвіст, зігнута шийка,
Отака, як бачте, двійка! ( Написання двоцифрового числа, яке складається з цифри 2 )
3. Математичний диктант (Слайд 6, 7)
- Повторення компонентів дії додавання, віднімання, множення, ділення.

4. Повторення вивченого матеріалу на попередньому уроці
Що отримаємо в добутку при множенні на 1?
Що отримаємо при множенні будь – якого числа на 0?

IV. Оголошення теми уроку (Слайд 10)
— Сьогодні будемо вчитися ділити число на 1 і саме на себе (наприклад, 7 : 1, 6 : 6)
V. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення вчителя.№ 404 с. 68
Для з’ясування правила скористаємось зв’язком дій множення і ділення, тобто складемо приклади на ділення з прикладу на множення. Відомо, що коли добуток поділити на один з множників, то в частці дістанемо другий множник. Запишемо це.
13=3 17=7
3:1=3 7:1=7
3:3=1 7:7=1
— Що дістанемо в частці при діленні будь-якого числа на 1? (Те саме число.)
— Що дістанемо в частці, при діленні будь-якого числа на це саме число, крім нуля? (1)
— Отже, якщо число a розділити на 1, отримаємо число a.
а : 1 = а
Якщо число a розділити на а, отримаємо 1. а : а = 1(Слайд 11)
2.Фізкультхвилинка. ( слайд 12 )
Діти, вам всім хочеться, щоб над нашою головою світило ясне сонечко і кидало нам свої теплі промінці?
Що за особа до нас в гості прийшла
Музику веселу, сміх і тепло принесла
Та це ж наша улюблена фізкультхвилинка.

( Діти виконують ритмічні рухи під музику )
3.Закріплення вивченого матеріал
№ 405 с. 68 ( слайд 13 )
Розв’язування задачі.
Задача 409
Про кого задача?Які майстер-класи відвідували учні ?
Скільки учнів відвідало майстер-клас з малювання? З ліплення? З декупажу?
Розв’язування з коментуванням ( слайд 13, 14 )
Розв’язання
5*6= 30 ( учнів )- відвідало майстер-клас з ліплення;
30+17=47 ( учнів )- відвідало майстер-клас з декупажу;
47-5=42 ( учня )
Відповідь: на 42 учня більше відвідало майстер-клас із декупажу, ніж із
VІ. Підсумок уроку.
Вчитель:Збіг урок наш, як коротка мить,
Дуже швидко час біжить.
Ще попереду у вас багато кроків
І цікавих і важких уроків.
Молодці, діти! Виконали ви всі завдання.
Ми знаємо, що якщо поруч друзі, які прийдуть на допомогу, то тоді нічого і ніщо не страшне.
(Слайд 15, 16)

Давайте згадаємо, які завдання ми виконували?
Що нового було на уроці?
VІІ. Домашнє завдання. (Слайд 17)
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
c. 69 № 410, 411

ділення на 1. Ділення рівних частин презентація — копия.pptx














