Тема: Ділення виду 80:8, 700:7.
Мета: -працювати над засвоєнням нового матеріалу;
-розв’язувати задачі на 2-3 дії;
-виховувати охайність та старанність в роботі;
-формувати навички ділення виду 80:8, 700:7;
-коригувати мову та мовлення.
Обладнання: таблиця для усних обчислень,таблиця для пояснення
нового матеріалу; схема умови задачі.
Хід уроку:
I. Організація учнів до уроку.
Дзінь-дзелень і дзінь-дзелень-
Розпочався шкільний день!
Пролунав гучний дзвінок-
Починається урок.
Навчимося ми багато,
Щоб раділи тато й мама.
II. Основна частина.
1.Усні обчислення. (таблиця)

2.Математичний диктант.
-обчислити добуток чисел 0 і 7;
-700 зменшити у 10 разів;
-перший множник-100, а другий -5. Обчислити добуток;
-обчислити частку чисел 9 і 1;
-10 збільшити у 3 рази.
3.Вивчення нового матеріалу. Ділення виду 80:8, 700:7.
а) робота з таблицею.

Користуючись зразком, учні знаходять частки і пояснюють; потрібно 80 поділити на 8. Відомо, що 80-це 8 десятків. Отже, 8 десятків ділимо на 8, дорівнює 1 десяток. А 1 десяток-це 10 одиниць.
Обчислити частку чисел 700 і 7.
700- це 7 сотень. Отже, 7 сотень ділимо на 7, дорівнює 1 сотня або 100.
-Приклади № 1034. Учні коментують спосіб обчисення.
б) № 1035 або

Фізкультхвилинка
Котик встав, зробив зарядку:
Почвалав з пальців на п’ятку,
Підтягнувся р-р-а-з і д-в-а!
Просвітліла голова.
Три, чотири-лапки в боки-
Вже нема ні з чим мороки!
г) творча робота над задачею ( таблиця) № 1036 ст. 171
-Після того, як учні ознайомляться зі змістом задачі, учитель запитує:

-Чи можемо ми одразу дізнатися, скільки кілограмів цукру можна одержати із 54 кілограмів буряку? (не можемо)
-Чому? (бо невідомо, скільки кілограмів буряків потрібно, щоб одержати 1 кілограм цукру)
-Як про це дізнатися? (дією ділення)
-Знаючи, скільки кілограмів буряків потрібно на виготовлення 1 кілограму цукру, зможете відповісти на запитання задачі? (так)
-Яку дію виконуватимете? (дію ділення)
24:4=6 (кг)-буряків потрібно, щоб виготовити 1 кг цукру
54:6-9 (кг)
III. Підсумок уроку.
-Знайти частки та пояснити спосіб обчислення

-Д/З № 1040, 1041 ст. 172
-Оцінювання













