Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Реалізація особистісного потенціалу сучасного педагога: шляхи самоорганізації
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg

Декоративний стиль у флористиці

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

8 проходжень

1 запитання

18.09.2022

102

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Сьогодні ми дізнаємось про букети виконані в декоративному стилі , їх особливості та характеристики

Завдання №1 Теоретичний блок

Декоративний стиль у флористиці

У декоративному стилі мета флориста - не показати особливості кожної рослини, а створити виразну композицію. Рослини у роботі втрачають індивідуальність, але виглядають по-новому. Цей стиль найпопулярніший у флористів. Характеристика декоративного стилю - щільне наповнення рослинами, близько розташованих один до одного. Декоративний стиль найчастіше представлений симетричними творами.

Для створення декоративної роботи флорист вибирає форму та колір рослин. Симетрична декоративна робота виглядає чіткою, суворою. Це враження посилюється поєднанням кольорів, наприклад, жовтого з білим або синього з білим і послаблюється в строкатій роботі або в м'яких тонах. Якщо декоративне аранжування симетричне, матеріал розставляють як дзеркальне відображення щодо геометричної середини (осі). Жовті троянди, праворуч, повторюються і зліва. Ця однаковість дотримується у формі, кольорі та русі рослин, але в деталях композиції допускається асиметрія.

Мова йде про зовнішню симетрію і про симетрію форми, при цьому асиметрія всередині форми створює рух.

1.Симетрична пірамідальна композиція замкнутої форми 2. Симетрична декоративна менш щільна композиція 3. Структурна композиція, асиметрична в деталях

У декоративної симетричної композиції має бути не менше однієї осі симетрії. У більшості таких робіт дотримується ступінчатість, крім бідермайєра та структурного букета. У декоративному стилі особливо виразно виглядають квіти симетричної форми: великобарвна хризантема, півонія, гортензія, тагетес. Менше підходять стрілиція, фрезія, ірис та інші квіти з несиметричним малюнком.

Букет нареченої в стилі бідермайєр

Декоративний букет із щільними квітковими формами.

Декоративний букет з великою кількістю щільних квіткових форм, які мають багато квітів та трав не втратили своєї виразності. У деталях букет несиметричний.

Букет нареченої в стилі бідермайєр

Декоративні букети можуть бути різними - від довгостеблового куполоподібного до ступінчастого, включаючи всі проміжні форми. Для таких букетів характерне щільне заповнення, і, незважаючи на незамкнутий, пухкий контур одних і замкнутий інших, вони виглядають декоративно.

Флористи виконують і короткостебельні букети - від букета бідермайєр до сучасного структурного або строкатого круглого. У декоративних роботах рослини частіше мають асиметрію, в першу чергу це стосується деталей букета. І звичайно, дуже цікаві довгі букети, що випадають.

1.Декоративний пухкий симетричний букет 2. Структурний букет, перев'язаний стрічками

Варіанти декоративних букетів

Букети з паралельною технікою складання виглядають урочисто і іноді відносяться до декоративного стилю. Флорист враховує індивідуальність та лінії руху матеріалу (квітів та листя) для створення паралельних букетів для того, щоб не суперечити правилам стилю.

Декоративний букет (3 частини висота та 5 частин ширина)

Композиція у декоративному стилі

У композиції, як і у букетів у декоративному стилі, — безліч варіантів. Зазвичай рослини мають у своєму розпорядженні так, що всі вони візуально виходять з одного центру роботи (тобто розходяться радіально). Однак можна спробувати побудувати композицію, у якої матеріал буде розходитися з однієї площини або геометричного тіла будь-якої форми.

Плоска композиція у вазі

Матеріал поставлений дуже плоско і спадаюче.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви молодці що ознайомилмсь з матеріалом

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тут можна дізнатись про декоративний стиль у флористиці

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався

8 0

Зрозумілий

8 0

Потрібні роз'яснення

8 0