Учити дітей слухати і розуміти зміст художнього твору, стежити за розвитком подій. Учити давати елементарні характеристики персонажам оповідання. Розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прозового твору, повторювати окремі фрази, слова. Формувати вміння відгадувати загадки; формувати поняття про елементарні правила, що регулюють взаємини між дітьми, людьми. Виховувати морально-етичні якості характеру, бажання слухати художні твори.
Мета:Учити дітей слухати і розуміти зміст художнього твору, стежити за розвитком подій. Учити давати елементарні характеристики персонажам оповідання. Розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прозового твору, повторювати окремі фрази, слова. Формувати вміння відгадувати загадки; формувати поняття про елементарні правила, що регулюють взаємини між дітьми, людьми. Виховувати морально-етичні якості характеру, бажання слухати художні твори.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Сонечко проснулось,
Діткам посміхнулось,
День новий настав.
Дзвоник хмарки розігнав,
Діток на заняття він позвав.
ІІ. Основна частина.
Дітки,подивіться на малюнок.
— Діти, назвіть все, що ви бачите.
— Як ми все це назвемо одним словом? (Фрукти)
— Де ростуть фрукти? (У саду на деревах)
— Які з цих фруктів вам більше подобаються?
— Ви вмієте відгадувати загадки? Відгадайте, що це?
Маленька,червоненька
З кісточкою і хвостиком. (Вишня)
Я синенька,солоденька,
Соковита і зваблива,
— І зовусь я дуже просто,
Ну, звичайно... (Слива).
Солодка,соковита,
Соком налита,
Її скоріше з’їсти мушу,
Бо дозріла жовта... (Груша).
Жовте з боком червоненьким
З дерева дістану.
Дуже добре, солоденьке,
Кругле і духмяне.. (Яблуко).
Як називається дерево, на якому ростуть сливи? (Слива)
Як називається дерево, на якому ростуть вишні? (Вишня)
Як називається дерево, на якому ростуть груші? (Груша)
Як називається дерево, на якому ростуть яблука? (Яблуня)
Чи можуть вирости яблука на сливі? (Ні)
Уявіть, що в чужому саду росте чудова яблуня з червоними соковитими яблучками. У вас таких яблучок немає, а вам їх так хочеться. Ваші дії?
У хлопчика Ромасика склалася така ситуація. Тільки хотілося йому не яблучок, а грушок.
Читання оповідання Н. Кулик «Ромасеве яблуко і Петрикова груша».
У Ромасевому садку ростуть самі яблуні, тож і вродили там тільки яблука. А Ромасеві закортіло грушки. Підійшов Ромась до тину і почав тихесенько перелазити у сусідній садок до Петрика, де жовтіли груші.
Раптом зачепився за гвіздок, а штанці дир-дир-р! – і розірвалися.
Де не взявся Петрик, а в руках у нього соковита червонобока грушка.
Ромасю, – каже Петрик, хочеш, я тебе грушкою пригощу, а ти мене – яблуком?..
Сидить Ромась на лавочці, тримає Петрикову грушу та й думає: «І чому я так, як Петрик, не здогадався зробити?».Хто із хлопчиків вам сподобався? Поясніть, чому.
Як учинив Ромась?
Чи можна без дозволу брати щось чуже?
Як називається такий вчинок?
Чому Ромась поліз у садок до Петрика?
Як повівся Петрик?
ФІзкультхвилинка
Ви вмієте чемно просити що-небудь?
Чи є серед вас такі дітки, які не вміють просити?
Д.гра " Попроси у мами"
III. Підсумок
Чого ви навчилися на занятті?
Я сподіваюся, що діти в нашій групі ростуть чемними і вихованими.
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.