Тема: Число і цифра 10. Склад числа. Місце числа в числовому ряді.
Мета: -ознайомити учнів з числом 10, його складом, показати його утворен-
ня й запис двома числами;
-продовжувати формувати у дітей вміння порівнювати числа в межах 10;
-вчити утворювати натуральний ряд чисел;
-розвивати увагу, уяву, логічне мислення;
-коригувати мову та мовлення.
Обладнання: предметні малюнки, набори цифр та геометричного мате-
ріалу; картки з прикладами та для самостійної роботи,
малюнки тварин.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Який зараз буде урок?
Що ми будемо робити?
II. Основна частина.
Актуалізація знань учнів.
а) Весела лічилка.
- Прочитайте ( послухайте ) лічилку. Коли почуєте назву будь-якого числа, покажіть його карткою.
Одна маленька дівчинка пішла гуляти в сад.
Там дві зелені яблуньки край тину стали в ряд.
Під вітами три квітоньки, чотири будяки.
Над ними п’ять метеликів ведуть свої танки.
Шість коників змагаються-хто вище всіх стрибне!
А сім пташок цвірінькають, вітаючи мене.
До тину між деревами драбиночку припну.
Угору по драбиночці аж вісім раз ступну.
У мене дев’ять друзів, покличу їх мерщій.
Багато стиглих яблучок складу у кошик сівй.
Смачних рум’яних яблучок нам вистачить усім:
Я друзям дам по одному, сама десяте з’їм.
б) фронтальне опитування: назви числа по порядку, назвати наступне та попереднє число відносно того, яке вказує вчитель; назви «сусідів» вказаних чисел; від 1 до 9.
в) Робота з картками. Повторення складу числа.
- Ці будинки казкові. Тут живуть числа. Вони вийшли погуляти і деякі з них забули, в якому будинку живуть. Потрібно їх розселити у свої будиночки.
2. Вивчення нового матеріалу.
а) Утворення числа 10.
Практична робота з геометричним матеріалом.
- Покладіть на парту ліворуч 1 фігуру.
- Скільки всього?
- Тепер покладіть праворуч 1 фігуру. З’єднайте всі фігури.
- Скільки стало фігур? Полічіть.
- Як дістали число 10?
- Як назвати число 9 по відношенню до числа 10?
- Як ще можна утворити число 10?
- Отже, щоб отримати число 10, потрібно до попереднього числа додати 1.
Число 10 записується вже двома числами- 1 і 0 ( показується картка з числом 10 ).
б) Робота з підручником ( с. 66-67 )
- утворення числа 10;
- місце числа в числовому ряді;
- лічимо;
- скільки?;
- які цифри пропущено?.
в) Фізкультхвилинка.
1, 2, 3, 4, 5! Час прийшов відпочивать.
Тож піднімем руки вгору, ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки, як коник-скоки-скоки!
10, 9, 8, 7! Час за парти нам усім.
г) Склад числа 10.
Робота з набором геометричного матеріалу.
Учитель пропонує учням за допомогою фігур двох кольорів скласти число 10. Варіантів декілька. Вчитель записує на дошці варіанти дітей.

д) Написання цифр у зошиті за вибором вчителя.
3. Закріплення вивченого матеріалу.
а) Послідовність чисел натурального ряду.
- Розсадити мишенят по порядку.

б) розв’язання прикладів за допомогою геометричного матеріалу.

III. Підсумок уроку.
- З яким новим числом ознайомилися?
- Чим воно відрізняється від решти знайомих вам чисел? ( позначається на письмі двома цифрами )
- Приклади на яку дію складали та обчислювали ? ( + )
- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці ?

