Конструктор уроків
1
Тема. Чарівні первоцвіти (створення аплікації)
Мета: навчати вирізати круги та овали; ознайомлювати з поняттям «силуетне вирізання»; закріплювати знання про геометричні фігури; поглиблювати знання про квіти, перші весняні рослини; розвивати вміння працювати в команді, створюючи спільну роботу; виховувати взаємоповагу, любов до прекрасного. Формувати композиційні вміння, розвивати мислення, увагу, зв'язне мовлення, асоціативне сприйняття кольору, форми, пропорцій, розвивати м'язи пальців рук, удосконалювати окомір, зорово-рухову пам'ять; розвивати творчі здібності, оригінальність; закріпити прийоми викладання і наклеювання; розширити знання про Червону книгу; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, прагнення передати її красу у творчості, виховувати самостійність, впевненість у своїх силах, охайність.
Матеріали до заняття: малюнки квітів, аркуші кольорового паперу із зображеннями кругів і овалів (старшим дітям — один круг і чотири овали, молодшим — один круг і три овали), зразок готового виробу, клей ПВА, ножиці, пензлик і посудина для клею, клейонка, волога серветка, зелений аркуш формату А3 (або два склеєні А4), картки із зображеннями квітки з п’яти пелюсток, але на місці п’ятої — прогалина, квітки з п’яти пелюсток без двох пелюсток, квітки з п’яти пелюсток без трьох пелюсток, квітки з п’яти пелюсток без чотирьох пелюсток, квітки лише із серединкою, кожній дитині — по п’ять картонних пелюсток.
Попередня робота. Розгляд первоцвітів у дитячій енциклопедії, читання української народної казки «Пролісок», загадки про квіти, бесіда про весняні рослини.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаціонний момент. Психогімнастика
ІІ. Мотивація діяльності.
На квітковій галявині в Чарівній країні зла Негода знищила назавжди й без вороття королівську квітку. Це так вважала сама Негода, бо вона не знала, що сьогодні найкмітливіші малята відновлюватимуть усі понівечені квіти, а заразом порятують і королеву квітів. Швидше до діла!
Розминка для рук «Ворожіння на ромашці»
Усіма пальцями (обох рук) по черзі імітуємо відривання пелюстки, озвучуючи лічбу:
— великий і вказівний — рахуємо й відриваємо двічі;
— великий і середній — рахуємо й відриваємо тричі;
— великий і безіменний — рахуємо й відриваємо чотири рази;
— великий і мізинець — рахуємо й відриваємо п’ять разів;
— повторюємо, починаючи з мізинця.
Тематична ігротека. Дидактична гра «Додай пелюстку»
Вихователь розкладає перед кожною дитиною картку із зображенням квітки та п’ять картонних пелюсток. Далі він каже: «Зла Негода наслала на квіткову галявину сильний вітер, і він зіпсував зачіски найкрасивіших квітів. Швидше допоможіть квітам відновити зачіски, знаючи, що в кожної квітки було по п’ять пелюсток». Малята додають кожній квітці потрібну кількість пелюсток. Наприклад, квітці з чотирма пелюстками додають одну пелюстку, квітці з трьома пелюстками додають дві пелюстки.
Читання уривка казки. «Що таке первоцвіти?»
За квітами вирушаємо на галявину. Ще навколо сніг. Але що це? Квіти Це … підсніжник. „Після довгої зимової холоднечі та негоди почало все прокидатись. Під м’якою листяною, сніговою ковдрою в землі зимувала солодка цибулина. Довгу зиму вона дрімала і все прислухалася чи не співає жайворонок. І раптом чує цибулина через листяну ковдру ллється жайворонків спів. Розкрилась в солодкій цибулині брунька. Показався зелений пагінець, розгорнув листочки, піднявся. Зазеленіли стрілочки й потяглися вгору, вгору. А між зеленими стрілочками китичками зацвів підсніжник.” (В.Сухомлинський „ Як пробудився пролісок”)
Розгляд квіточки. Коли зацвітає? Звідки така назва? Чому називають первоцвітом? Яка по характеру ця квітка: сильна чи слабка? Чому? З яких частин складається? (детальний розгляд)
Фізкультхвилинка «Польові квіти»
В чистім полі ми гуляли, (Ходьба на місці.)
Різні квіточки збирали. (Присідання.)
І ромашку, і мачок (Нахили.)
Ми вплітаємо в вінок. (Імітація.)
ІІІ. Продуктивна діяльність
Вихователь роздає дітям намальовані овали та круги й показує, вирізаючи овал, як «крокодильчик»-ножиці жує папір, носиком указуючи на доріжку, намальовану олівцем.
1. Виріжте силует геометричної фігури по намальованій лінії.
2. Складіть квітку з кружечка й трьох пелюсток, розташувавши пелюстки вгорі кружечка (для дітей, у яких по три пелюстки).
3. Складіть квітку з круга й чотирьох пелюсток, рівномірно розташовуючи пелюстки довкола круга: один — угорі, один — унизу, один — ліворуч, один — праворуч. (Найбільш досвідченим і вмілим запропонуйте додатково розрізати пелюстки-овали навпіл і розташувати їх навколо круга, як апельсинові дольки («животик» дивиться на «спинку»).)
4. Кольоровий бік кінчиків пелюсток змажте клеєм і приклейте до звороту серединки.
5. Переверніть готову квітку зворотним боком, змажте його клеєм і принесіть дорослому, який приклеює їх на зелений аркуш формату А3.
6. Прикрасьте кожну квітку за допомогою фломастера.
Підсумок заняття. Конкурс квітів у різних номінаціях.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0