Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Реалізація особистісного потенціалу сучасного педагога: шляхи самоорганізації
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg

Авангард в інтер'єрі

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

7 проходжень

1 запитання

20.09.2022

45

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Сьогодні поговоримо та більш детально розберемо стиль авангард. Підкреслим його особливості та відмінності від інших стилів.

Завдання №1 Теоретичний блок

Авангардний стиль - один із найяскравіших напрямків у стилістиці внутрішнього оформлення приміщень. Дизайн інтер'єру в стилі авангард передбачає відхід від традицій та нестандартне оформлення інтер'єру. Авангардизм, як особливий напрямок у мистецтві, зародився у 20-х роках минулого сторіччя. Стиль з'явився у молодіжному середовищі, як виклик традиціям у мистецтві. Засновники авангардизму заявили про створення абсолютно нового мистецтва, що йде попереду, тобто в авангарді традиційного мистецтва. Оригінальний та яскравий напрямок здійснив прорив не тільки в живописі та скульптурі, а й у дизайні інтер'єрів.

Стиль авангард протилежний класичному. Такий інтер'єр припаде до душі сміливим і рішучим людям, тим, хто не боїться експериментів та змін, любить оригінальність та неординарність, віддає перевагу свободі та незалежності у всьому. Саме авангард в інтер'єрі стає найяскравішим проявом індивідуальності. Але щоб створити дійсно неповторний інтер'єр в авангардному стилі, необхідно дотримуватись деяких правил, інакше можна легко переступити невидиму грань між яскравістю та оригінальністю та вульгарністю. На що звернути увагу при розробці та створенні правильного авангарду?

Авангард – це найнесподіваніші та неоднозначні художні форми. Абстрактні, фантастичні образи, нетрадиційна організація всього простору приміщення. Характерна «порожнеча» кімнат – мало предметів, багато світла та повітря. Наявність помітних деталей: величезні вікна, арки на тлі просторих кімнат з високими стелями. Різного роду подіуми, сходи, незвичайні конструкції. Головна роль відведена кольору. Дозволяється змішувати, комбінувати будь-які фарби, але підібрані кольори повинні гармоніювати, складати єдиний ансамбль.

Оформлюючи квартиру або будинок у цьому стилі, сміливіше експериментуйте з квітами та фактурами. Характерними кольорами цього стилю є чисті кольори: червоний, чорний, жовтий, зелений, білий. Допускається використання в одному приміщенні кількох контрастних кольорів одночасно, це привносить в інтер'єр динаміку та експресію.

Для обробки перевага надається сучасним матеріалам: декоративній штукатурці, металізованим шпалерам, новим лакофарбовим складам, ламінованим покриттям. Стиль будується на розмаїттях. Можна пофарбувати стіну в різні кольори або кожну стіну у свій колір, наприклад: помаранчева, жовта, червона і вишнева або салатний, смарагдовий, лимонний, фісташковий. Іноді роблять одну стіну білою, а протилежну стіну забарвлюють у чорний колір. Якщо таке монохромне поєднання здається нудним, можна використати актуальний фотопринт. Ці своєрідні фотошпалери можуть бути імітацією класичного чорно-білого фото, і містити яскраві сюжети або орнаменти.

Також контрастно ставлять і меблі: чорного кольору - біля білої стіни, світлу - біля чорної стіни. Підберіть до цих яскравих стін темні меблі. Можна на тлі жовтої стіни поставити зелений диван. Бажано, щоб підлога та стеля теж були у контрасті зі стінами.


Класичні гарнітури для такого стилю не підходять – кожна деталь обстановки має бути оригінальною. Меблі можуть бути як чіткої прямокутної форми, так і різних округлих форм, форм з гострими краями та чіткими контурами. Авангард не приймає зайвого декору та простого оздоблення. На диванах геометричної форми контрастно виглядатимуть об'ємні овальні пуфи. З яскравими стінами авангардного інтер'єру добре поєднуються меблі стилю хай-тек: сучасні шафи-купе, плазмові та рідкокристалічні телевізори та комп'ютерні монітори, столики, стільці, ліжка та інші предмети з металу.

Поєднання металу, скла та дерева, строгі графічні лінії – такі меблі найкраще складуть контраст соковитим кольоровим стінам. І в той же час тільки цей вільний стиль дозволяє включити в інтер'єр підвісні ліжка або спальне місце, обладнане на подіумі в центрі кімнати.


У кожній кімнаті повинен бути центральний предмет, навколо якого буде вибудовуватись решта картини. Який саме предмет буде центром, залежатиме від призначення приміщення. Головне, щоб за усією яскравістю відчувалося, що кожен предмет, кожен аксесуар на своєму місці. На перший погляд може здатися, що в одній кімнаті знаходяться предмети, що зовсім не поєднуються, але в цілому все на своїх місцях. Інтер'єр не повинен бути перевантаженим різними елементами. У приміщенні обов'язково має бути достатньо вільного простору. Для стилю характерні різні новинки, що з'являються у будівельній та дизайнерській індустрії. На стелі доречна підвісна стеля з галогеновими лампами або люстри незвичайних кубічних форм. Для оздоблення підлоги можна використовувати ламінат під натуральне дерево. Підкреслити авангардний стиль допоможе килим із яскравими геометричними малюнками.

В авангарді немає місця дрібним деталям, важливими є великі елементи. Основні форми - геометричні (квадрат, коло та ін.). Вони можуть бути в настінних малюнках, меблях, елементах декору і часто є творами сучасного мистецтва, які хочеться розглядати годинами, відкриваючи для себе якісь нові деталі. Підійдуть картини у стилі "кубізм", яскравий посуд, скляні вази правильних геометричних форм, скляні та металеві композиції.

Авангард - це насамперед сміливий експеримент. Любителі свіжих ідей та незвичайних речей завжди знайдуть спосіб висловити свій характер в інтер'єрі. Тоді дизайн інтер'єру приміщення набуде неповторного колориту. Дизайн-проекти інтер'єрів, у яких тонко та зі смаком, професійно поєднане несумісне, є візитною карткою багатьох відомих дизайнерів.Опис, який учні побачать після проходження тестування

Молодці , ви старанно попрацювали!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тут ви дізнаєтесь про один із стилів інтер'єру - авангард.

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався

7 0

Зрозумілий

7 0

Потрібні роз'яснення

7 0