Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Асортимент рослин для сухих букетів, композицій, панно та колажів

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

7 проходжень

1 запитання

28.11.2022

55

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Познайомимось з назвами цих рослин

Завдання №1 Теоретичний блок

СУХОЦВІТИ НА ВАШІЙ ДІЛЯНЦІ — МОДА, ЯКА НЕ МИНАЄ

Думка, що сухоцвіт — це будь-яка квітка в засушеному вигляді, неправильна. Не всі рослини можуть зберегти свою цілісність і візуальну привабливість після сушіння. Найрозкішніші зимові букети виходять не з «королев» літнього саду, а з бессмертників. Ці рослини «завмирають» після зрізки, надовго зберігаючи форму і забарвлення суцвіть.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 1

Мода на композиції із сухоцвітів ніколи не проходить. «Зимовий» букет добре вписується в будь-яку стилістику і створює потрібну атмосферність. З легкістю додасть особливої чарівності кухням в дусі провансу, додасть ніжності спальні шеббі-шик, підкреслить автентичність «сільського» заміського будинку. Безсмертники — це не тільки літні квіти, але і приємні аромати, що відмінно зберігаються протягом всієї зими. Імортели відмінно підходять для всесезонного декорування тераси, внутрішнього дворика, зони відпочинку. Звичайно, на відкритому повітрі вони не такі довговічні, але цей «недолік» з лишком перекривається винятковою виразністю і тривалим періодом цвітіння.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 2

Однорічники. Багато квітникарів вважають «справжніми» імортелями саме однорічні рослини.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 3Роданта (акроклінум, геліптерум)

У декоративному садівництві використовується геліхрізум великий. Утворює прямостоячий кущ заввишки до 80 см. Суцвіття — кошик дрібних квіточок від білого до пурпурного і бронзового. Вирощується через розсаду або прямим висівом. Найкраще росте на відкритих просторах, у вологому, добре удобреному ґрунті.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 4Геліхрізум (безсмертник)

Рослина утворює розкидистий, сильно розгалужений кущ заввишки до 40 см. Дрібні квітки зібрані в пухкі кулясті суцвіття. Забарвлення лавандове, всі відтінки рожевого і бузкового. Культуру можна вирощувати розсадою або прямим висівом. Вона невибаглива, росте на будь-якому ґрунті. Посухостійка.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 5Гомфрена (гомфрена куляста)

За фактом це багаторічник, але у північно-східних регіонах вирощується як однорічна культура. На узбережжі Азовського моря, південних районах Запорізької області та в Криму зустрічається у дикорослому вигляді. Висота дорослого куща до 90 см. Прямі квітконоси виходять з листової прикореневої розетки. Дрібні квітки зібрані в щитовидні суцвіття. Забарвлення дикорослого кермека — бузково-синє. У сортових рослин — біле, рожеве, жовте, яскраво-синє, кармінове, лососево-рожеве. Цвітіння триває з липня до кінця вересня. Росте тільки на сонячних ділянках з легким ґрунтом. Не переносить вогкість і холод. Рекомендується вирощувати через розсаду. Насіння висівають у торф'яні горщики, розсада не переносить пересадку.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 6Лімоніум (кермек, статіце)

Багаторічники. Якщо ви хочете надовго зберегти літо з усіма його яскравими кольорами й ароматами, посадіть на ділянці багаторічні сухоцвіти. Вони чудові в міксбордерах і рабатках, їх легко висушити, а виростити під силу навіть новачку.

Трав'янистий багаторічник з прямостоячими стеблами і опушеним листям. Висота квітконосу у різних сортів варіюється від 20-30 до 100 см у висоту. Щитовидні суцвіття складаються з безлічі дрібних квіточок білого, кремового та рожевого забарвлення з сріблястим «напиленням». Найчастіше вирощується анафаліс перловий з виключно «пухнастими» суцвіттями. Найбільш красива рослина у липні-вересні. Ця культура виключно стійка до бур'янів і могла б вважатися «захисником» квітника, якби не «агресивність». Щорічний приріст кореневища становить близько 30 см. Тому анафаліс обмежують, вкопуючи огорожу в ґрунт. Сухоцвіт невибагливий і відмінно підходить для клумб в зонах з підвищеним антропогенним забрудненням.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 7Анафаліс

Кущ багаторічної гіпсофіли — це ніжна хмара. Легкості рослині надають сильно розгалужені стебла з невеликими квітами сніжно-білого, кремового або рожевого кольору. Вирощується прямим висівом або через розсаду. Рослина негативно ставиться до пересадки, тому для розсади підійдуть торф'яні таблетки або горщики. Висушити її дуже просто, достатньо дочекатися повного розпускання квітів, зрізати гілочки і поставити у вазу без води.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 8Гіпсофіла (дихання дитини, качим)

Усім відома культура. У декоративному садівництві використовується кілька її різновидів, але найбільш ефектні: звичайний (висота квітконосу від 60 до 80 см) з забарвленням суцвіть від сніжно-білого до кармінно-червоного і листям зеленого та бронзового відтінку; птарміка (скойка) — кущ заввишки до 1 м, суцвіття махрові, перлинно-білі; таволговий — до 120 см заввишки, сорти цього виду вважаються найкращими для зрізання. Неперевершений за красою сорт Coronation Gold володіє прекрасними щільними суцвіттями яскраво-жовтого відтінку і справляє незабутнє враження в поєднанні з червоними й блакитними квітами. Всі сорти віддають перевагу добре дренованому ґрунту з додаванням вапна. Високорослі рослини потрібно висаджувати тільки на сонці — там вони ростуть без опори. У деревію є безліч переваг: невибагливість, довгий період цвітіння, швидкий ріст, свіжий гіркий аромат. І один недолік — надзвичайна «агресивність» в захопленні території. Щоб не «виловлювати» сіянці по всій ділянці, не допускайте самосіву.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 9Деревій (тисячолистник, порізник, ахіллея)

В якості сухоцвіту використовується не стільки через декоративність, скільки через вишуканий аромат. За словами Авіценни, запах лаванди — це «мітла для мозку і батіг для серця». В культуру введено дві величезні групи: французька (широколиста) Lavandula latifolia (stoechas) і англійська (вузьколиста) Lavandula officinalis (angustifolia). Остання більш морозостійка, пахуча і невибаглива. Квіти лаванди не обов'язково синьо-блакитні. Є сорти з білосніжними і темно-бордовими суцвіттями. Це багаторічний чагарник, який відмінно почуває себе на відкритому сонячному місці. У тіні рослина теж приживеться, але цвісти майже не буде.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 10Лаванда

Винятково гарний багаторічник з густими суцвіттями-мітелками в рожевій, фіолетовій, білій або червоній гамі. В культуру введено понад 400 сортів. Висота куща при цьому може варіюватися від 15 см до 2 м. Вирощувати астільбу просто — або живцями або прямим посівом в ґрунт. Рекомендується робити це під зиму, тоді наступного літа рослина зацвіте. Швидкість росту залежить від тепла і вологи. На відміну від інших сухоцвітів віддає перевагу розсіяній напівтіні.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 11Астільба

Цибулинні. До цибулинних імортель відносяться алліуми (декоративні цибулі) і монтбренція. Щоб отримати ефектний сухоцвіт, не потрібно чекати повного розкриття всіх квітів у суцвітті, а зрізати його раніше, ніж це відбудеться.

Налічується близько 500 різновидів декоративної цибулі. Висота квітконосу залежить від сорту. Нектароскордіум. Висота — 120 см. Sphaerocephalon. Квітконос — 60 см. Круглий. Висотою до 30-40 см. Ведмежий (черемша), до 40 см. Голубий, до 1 м. Волотистий. Висота стебла близько 70 см. Нарцисоквітковий. Відмінно підходить для бордюрів, висота рослини 35 см. При розмноженні насінням переважна більшість сортів потребує стратифікації. Цвітіння низькорослих сортів починається з 3 року, високорослих — на 4-5 рік.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 12Алліуми

Злакові.Для складання зимових букетів підходять будь-які злакові. Найчастіше вони використовуються в якості доповнення до композиції, оскільки найбільш схильні до швидкого вицвітання.

Рослина цікава тим, що по мірі росту суцвіття змінює свій колір з теракотового на пурпурно-сірий. Зрізуючи стебла в кілька етапів можна отримати букети різної гами.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 14Бриза амазонка (трясунка, перлова країна)

Ця рання кукурудза універсального призначення відрізняється надзвичайною стійкістю до посухи і холоду. Зерна мають різне забарвлення — синє, коричневе, червоне, блакитне, зелене, біле, шоколадне, жовте і червоне. Особливо популярні сорти Монтана й Індіанський орнамент.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 15Кремениста кукурудза

Як садити?

Особлива принадність сухоцвітів в тому, що вони виключно невибагливі й вимагають мінімального догляду. Єдина умова — створіть їм оптимальні умови для старту, ретельно підготуйте місце і ґрунт для посадки, далі рослини обійдуться без вас. Їх можна групувати в різних частинах ділянки, орієнтуючись на час найбільшої декоративності. Більшість сухоцвітів найкраще виглядають в груповій посадці і будуть відмінною прикрасою квітника пізно восени та взимку.

Коли зрізати і як сушити?

Переважна більшість «безсмертників» вирощується на зріз. Час збору відрізняється не тільки за терміном цвітіння, це залежить від того, який саме етап розвитку потрібно «зафіксувати» і який кінцевий відтінок потрібен для букета. Можна зібрати бутони, повністю розкриті квіти або зрізати рослину в момент утворення насіння. Збираючи «урожай» залишайте стебло максимально можливої довжини — це дасть можливість маневру при складанні композиції і полегшить сушку. Робити це потрібно в суху ясну погоду, після того як повністю зійде роса. Сушать рослини у сухому, добре провітрюваному місці, без доступу прямих сонячних променів, ідеально — на горищі чи просторій коморі.

Сухоцвіти на вашій ділянці — мода, яка не минає - фотографія 17

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви сьогодні дуже старались!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Сьогодні ми дізнаємось з яких сухих рослин можна зробити різні витвори мистецтва

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався

7 0

Зрозумілий

7 0

Потрібні роз'яснення

7 0