Конструктор уроків
1
“Правила вивчення апострофа”
Тема уроку:Правила вивчення апострофа
Мета уроку:
Ознайомити учнів із правилами вживання апострофа в українській мові.
Виробити навички правильного використання апострофа в письмових роботах.
Розвивати орфографічну грамотність та уважність до деталей.
Тип уроку : урок засвоєння нових знань
Обладнання :мультимедійна дошка,телефон,гіперпосилання,меми,фоторедактори,візитні картки команд
Хід уроку:
1. Організаційний момент (2-3 хвилини)
Привітання:
Дорогі діти,рада вас вітати,сьогодні ми розглянемо нову тему,яка є дуже важливою для чистоти української мови.
Перевірка присутніх.
Мотивація: Учитель пояснює важливість правильного вживання апострофа у письмовій мові, адже без нього деякі слова втрачають свій сенс та виглядають некоректно.
2. Актуалізація знань
Учитель запитує учнів:
Як ви думаєте, чому в українській мові існує апостроф?
Які приклади слів з апострофом ви знаєте?
2
Пояснення нового матеріалу (10 хвилин)
Учитель пояснює правила вживання апострофа:
Після губних приголосних б, п, в, м, ф, якщо перед ними немає іншого приголосного (крім р), який належить до кореня: солов’їний, сім’я, м’ята, п’ятниця, зв’язати, п’ю, б’ється, в’яз, м’язи, ім’я, В’ячеслав, Стеф’юк; верб’я, верф’ю, торф’яний, черв’як.
Після твердого р у кінці складу: пір’я, подвір’я.
Після букв, що позначають шиплячі звуки ж, ч, ш, щ, якщо перед ними немає іншого приголосного (крім р), який належить до кореня: жорстокий, чарівний, шість, щітка, джміль.
У деяких власних іменах та географічних назвах: Мар’яна, Г’юстон, О’Коннор, д’Артуа, Сент-Екзюпері, д’Артаньян, П’ємонт, д’Аленсон, П’єр-Сен-Мартен,Скóп’є,В'єтнам,Кам'янське
Винятки!!! Апостроф не ставиться після префіксів і після літер р перед Я, Ю, Є, Ї (наприклад, "п’ять", але "з’ясувати").
3
Практична частина
Метод:Використання анімованих зображень з головними персонажами улюблених мультиків дітей,улюблених блогерів Ютубу чи письменників,яких вони вчать.
Вставити апостроф.
1.Учні отримують гіперпосилання на інтерактивні зображення,на яких розміщений текст улюбленого персонажа мультика з мотиваційним чи пізнавальним текстом в хмаринці , де пропущено апострофи. Їх завдання — знайти та виправити всі пропущені апострофи.
1. Дорогий пʼятикласнику! Зʼїси після уроків мʼякого персика та пограйся в м"яча!-Всеволод Нестайко

2.Отримай свій високий бал за виконання свого обов’язку!-Пупсі Кіра

3.Зʼясуй,які продукти покращують твоє здоров’я!-Олександр Олесь

4
Гра «Віднови прислів’я»
Учні отримують гіперпосилання на сайт learning.apps з прислів’ями,в яких пропущено знак апострофа і мають зрозуміти,де його поставити.
Або ж інтерактивну гру " Доповни прислів'я" створена для роботи з українськими прислів'ями.
Добрим словом мур проб'єш(пробєш), а лихим і в двері не ввійдеш.
Кого не б'є(бє) слово, тому й палиця не поможе.
М'які(мякі) слова і камінь крушать
Як балакать, так його і в п’ять(пять) лантухів не вбереш, а як до діла, то й в торбинку зложити можна, ще й мотузкою перев’язати(перевязати).
Удар забувається, а слово пам'ятається(памятається).
Не вчи вченого їсти хліба печеного, я й сам з'їм(зїм).
Ліпше солом'яне(соломяне) життя, як золота смерть.
5
Підсумок уроку. Рефлексія
- Отже, турнір підійшов до завершення. Ви вміло справилися з усіма завданнями, адже дружно працювали у командах. На сьогоднішньому уроці ви показали свої знання, які здобули на попередніх уроках.
6
Домашнє завдання:
“Шифрувальник”
Потрібно розшифровувати слова, читаючи букви у порядку зростання цифр. І зрозуміти чи варто поставити апостроф.
1.
6 | 3 | 7 | 2 | 1 | 5 | 4 |
ц | т | я | я | п | и | н |
7
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0