Тема: Алфавітний Світ. Дослідження та Творчість
Мета уроку:
Повторити літери алфавіту та їхні особливості.
Розвивати творчі та пізнавальні навички учнів.
Закріпити навички сортування слів за алфавітом.
Підвищити інтерес до навчання через творчі завдання.
Хід уроку:
Введення .
А) Алфавітне відтворення:
Учні разом або по черзі вимовляють літери алфавіту.
Почніть з першої літери і закінчіть останньою.
Під час вимови, учитель може вказувати на різні літери на дошці або малюнки літер можна використовувати для візуальної допомоги.
Б) Гра "Алфавітні швидкісні звуки":
Учні називають літери алфавіту, намагаючись робити це якнайшвидше.
Учитель може вказувати на конкретні літери або називати їх у хаотичному порядку.
2. Основна частина. Практична робота
А) Гра "Алфавітний забій" . Групова робота
Учні розділяються на команди.
Кожна команда має за мету якнайшвидше розташувати картки зі словами в алфавітному порядку.
Картки. М - Мавпа:
Весела мавпа, яка тримає банан.
Н - Носоріг:
Малюнок носорога з великим рогом.
О - Осел:
Осел із великими вухами та вузьким хвостом.
П - Пінгвін:
Пінгвін, що стоїть на льоду.
С - Сова:
Симпатична сова на гілці.
Т - Тигр:
Тигр із великими смугами.
У - Удав:
Удав, який завивається вузлом.
Ф - Фламінго:
Фламінго з рожевим оперенням.
Х - Хом'як:
Хом'як, який сидить в колесі.
Ч - Чапля:
Чапля з довгими ногами та дзьобом.
Ч - Черепаха:
Черепаха із твердою оболонкою.
Ш - Шимпанзе:
Шимпанзе, яке тримає банан.
Перевірка. Мавпа, носоріг, осел , пінгвін, сова, тигр, удав, фламінго, хом’як, чапля, черепаха, шимпанзе.
Б) Алфавітний марафон. Групова робота
- Вигадайте слова , які починаються на літеру М.
Через п’ ять хвилин перевіряємо. Діти називають слова по черзі.
В) Літерний пазл.
Розрізаю картку з алфавітом на окремі літери.
- Складіть пазли, відноповідно алфавіту
Г) Алфавітна мозаїка
Друкую літери алфавіту на різнобарвних аркушах паперу.
-Складіть мозаїку, дотримуючись порядку алфавіту.
Д) Літерний твістер.
Готую ігру Твістер, але замість кольорів використовую літери алфавіту. Веду ігру, вказуючи літери, на які потрібно ставити руки або ноги.
є) Гра " Запиши слово літерами "
Учні отримують картки з малюнками слів-предметів та розглядають їх. ( Риба, гусак, коза, жаба, Тигр, Журавель, Ведмідь, Індик, Їжак , Сова)
У інших дітей картки з літерами.
Діти рухаються по класу та намагаються знайти учнів, які мають літери, якими можна записати слова.
Ж) Відшукай літеру:
Відшукай літеру в тексті .
У Буквограді букви влаштували веселе свято.
"А" грає на акордеоні, "Т" танцює, а "К" розповідає казку.
Вони об'єднались, утворюючи слова та речення. Всі веселяться до самого вечора, демонструючи свою унікальність та радість.
3. Підсумок уроку. Рефлексія
Що було найцікавішим на уроці?
Яка конкретна діяльність, гра чи історія викликала у вас особливий інтерес?
Домашнє завдання
Творча робота
Створити малюнок чи колаж, що ілюструє літеру алфавіту та приклади слів.











