Конструктор уроків
1
Контрольна робота № 4. «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія. (Частина І)».
Тестування
Мета: з’ясувати рівень здобутих учнями знань з орфографії: знання алфавіту, співвідношення букв і звуків, склад і наголос; розвивати логічне мислення, пам’ять; удосконалювати навички самостійної роботи
Очікувані результати: учні знають алфавіт, розрізняють у словах приголосні дзвінкі та глухі, тверді та м’які; розуміють співвідношення букв і звуків; уміють розбивати слова на склади, правильно ставити наголоси в словах.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Сьогодні на уроці ви виконаєте контрольну роботу, щоб продемонструвати здобути знання з вивченого матеріалу. Сподіваюся, ви гідно впораєтеся з поставленими завданнями. Бажаю вам успіхів!
ІІ. Основний зміст роботи
Проведення контрольного тестування.
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
За правильне виконання завдань першого варіанту (№ 1–12 — з вибором однієї правильної відповіді) учні отримують по 1 балу. За кожне правильно виконане завдання другого варіанту (№ 1–6 — відкритої форми) максимальна оцінка — 2 бали.
Виконання учнями тестових завдань.
2
За кожну правильну відповідь 1 бал.
3
Варіант ІІ
1. Випишіть слова, у яких немає м’яких приголосних.
Десерт, кухоль, юрта, щирий, володар, м’ята.
Наведіть власний приклад слова, у якому немає твердого приголосного.
2.Випишіть слова, у яких усі приголосні дзвінкі.
Рілля, корогва, мрія, стерня.
Наведіть власний приклад слова, у якому всі приголосні глухі.
3.Визначте кількість букв і звуків у словах
щирість, люблю, мигдаль, джерело.
Наведіть власний приклад двох слів, у одному з яких кількість букв і звуків однакова, а в другому — різна.
4.Вставте пропущені г або ґ.
За..артовувати, ..рунтець, обі..рівач, ..андж, фі..ляр, ра..у.
Наведіть власний приклад слова з літерою ґ, уведіть це слово в самостійно складене речення.
5.Запишіть слова, поділіть їх на склади, поставте наголос.
Випадок, волошковий, циган, спина, предмет, твоя.
Наведіть власний приклад двоскладного слова, яке не можна переносити з рядка в рядок.
6.Перепишіть, вставте пропущені букви.
Защ..друвати, м..даль, в..личина, квіт..нь, п..ріжок, кр..шталь, д..ревина, ож..ледь.
Наведіть власний приклад слів, у яких є ненаголошені е, и. Доберіть до них перевірочні слова.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0