За останні два роки навіть ті вчителі, які практично не користувалися комп'ютером, освоїли ази роботи для проведення онлайн-уроків. Більшість педагогів на практиці змогла оцінити, що насправді використання онлайн-інструментів є надзвичайно зручним способом оперативного пошуку та обробки потрібної інформації для створення якісних уроків, підготовки звітів, підвищення кваліфікації та інше.
За час дистанційки кількість роботи, яку необхідно педагогам виконувати онлайн, зросла у рази. Це потребує багато часу та сил. Проте знання певних хитрощів, зокрема сполучення окремих клавіш, які дозволяють автоматично викликати певну команду на моніторі, дозволяє зекономити власний час.
Багатьом педагогам добре знайоме сполучення кнопок Сtrl + С та Сtrl + V, однак на цьому спектр комбінацій не закінчується. Тому у цьому матеріалі ми поділимося певними хитрощами, знання яких дозволить кожному вчителю прискорити роботу з Windows та браузером.
«Гарячі», або «швидкі», клавіші – сполучення кнопок на клавіатурі, що дозволяють автоматично викликати певну команду у браузері чи на робочому столі комп'ютера без використання мишки. Це дозволяє прискорити процес роботи, скоротивши кількість послідовних дій, які необідно виконати для отримання певного результату.
На клавіатурі є кілька типів клавіш:
працюють самостійно: букви, цифри, стрілки та інше;
працюють виключно у сполученні з іншими: Shift, Alt, Ctrl
кнопки, які можуть включатися і самостійно і в сполученні з іншими: Win, End, Home, Tab, F1-F12.
Також варто брати до уваги, що сполучення команд для викликання певної команди можуть відрізнятися у залежності від браузера та операційної системи комп'ютера. Ми розглянемо набір сполучень для оперативних систем Windows 7/8/10 та для браузера Google Chrome.
Варто звернути увагу на те, що наведенні клавішосполучення дозволяють миттєво викликати певні команди виключно при роботі з робочим столом комп'ютера та не дає відповідного результату у вкладках браузеру чи у межах встановлених програм.
Основною клавішою у цьому випадку буде кнопка Win, одночасне її натискання з іншими кнопками клавіатури дозволяє оперативно викликати різні корисні для роботи команди.
Win + M – згортання усіх вікон різних програм і документів, які відкриті на поточний момент на вашому робочому столі. Ця команда працює, як у межах Windows, так і у браузері Google Chrom. Цей функціонал стане у пригоді, коли необхідно миттєво закінчити будь-яку роботу.
Win + L – блокування комп'ютера. Цей функціонал стане у пригоді, коли вам необхідно ненадовго відійти від комп'ютера та убезпечити свої дані від сторонніх очей, наприклад, від учнів. Для розблокування системи для повторного входу після цієї команди вам необхідно буде увести стандартний пароль, якщо ви попередньо його встановлювали.
Win + E – оперативний запуск провідника («дерева» тек, в яких зберігаються всі ваші файли.
Alt + Tab – перехід по вікнах. Якщо у вас одночасно відкрито кілька програм чи тек, то після натискання цього сполучення на вашому робочому столі одночасно зобразяться зменшені версії усіх тек чи програм, з якими ви працюєте. Це дозволяє оперативно знайти та відкрити потрібний документ чи програму.
Win + ← або → – автоматично орієнтує основне робоче вікно відкритої програми по правому чи лівому краю робочого стола та відображує усі робочі документи чи теки. Це особливо зручно під час онлайн-уроку, коли вчителю потрібно, щоб перед очима одночасно було декілька тек.
Win + Ctrl + D – створення нового робочого стола. Цей функціонал надзвичайно зручний, якщо ви прагнете розділити простір робочого стола на особистий та робочий. Скориставшись цією командою, ви можете створити кілька робочих столів, у кожному з яких будуть по-різному зображатися наповнення робочого столу.
Win + Tab – миттєве перемикання між просторами окремих робочих столів, різних за призначенням.
При роботі з браузером основною є кнопка Ctrl, її сполучення з іншими дозволяє миттєво запустити певну команду, без зайвих дій.
Ctrl + Tab – послідовний перехід між усіма відкритими вікнами браузера. Це особливо зручно, якщо у вас відкрито одночасно понад 10 вікон, і ви не можете визначити за їхніми мініатюрами, що і де саме відкрито.
Ctrl + Shift + T – функція, що дозволяє автоматично відкрити ту вкладку, яку щойно з необачності ви закрили.
F5 – оновлення сторінки. Ця команда стане у пригоді, коли система зависла та потрібно повторно зайти на відповідну сторінку браузера. Або коли необхідно подивитися інформацію, що постійно оновлюється (наприклад, кількість переглядів певної статті).
Ctrl+ або Ctrl- – масштабування сторінки, відповідно збільшуючи чи зменшуючи розмір об'єктів показу. Тотожною їй є сполучення кнопки Ctrl та прокручування коліщатка миші.
Home або End – автоматично перенаправляє на самий верх сторінки браузера або відповідно униз.
PgUp або PgDn – гортання сторінки уверх чи відповідно униз.
Alt + D – миттєве виділення усього посилання у браузері для подальшого копіювання.
Ctrl + F – пошук по сторінці. Цей функціонал особливо корисний, коли необхідно знайти у межах сторінки певне слово чи фразу.
Ctrl + J – команда, яка миттєво відкриває усі завантаження та показує, коли саме був збережений файл на комп'ютер.
Ctrl + T або Ctrl + W – функція відкриття та відповідно закриття нової вкладки.
Окрім того, нещодавно у Google Chrome з'явилася зручна функція групування вкладок браузера. Для цього необхідно натиснути правою кнопкою миші на певну відкриту вкладку та обрати пункт «Додати вкладку в групу». Якщо ви ще не створювали подібне групування, то система запропонує вам увести назву для групи та обрати колір теки. Якщо вже є раніше створені вами групи вкладок, то нову вкладку ви можете додати до будь-якої наявної групи або створити нову. Цей функціонал дозволяє упорядкувати робочий простір.
Читайте також: