Більшість педагогів майже щодня використовує інтернет. У Google кожен з нас шукає відповіді на поточні робочі запитання, знаходить цікаві вебінари для підвищення кваліфікації, надихається ідеями непересічних уроків та інше.
А чи завжди вам вдається легко знайти потрібні відомості? Google містить незчисленну кількість різноманітної інформації, однак знайти саме те, що необхідно, буває дуже непросто.
Як саме варто задавати пошуковий запит, щоб система штучного інтелекту дійсно зрозуміла, що саме вам потрібно? Пропонуємо кілька фішок, використовуючи які, ви зможете зекономити власний час та сили.
Пошуковик – система, що працює за певним алгоритмом. Зважаючи на це, для запиту потрібно використовувати ключові слова або стислі формулювання.
Наприклад, якщо вам потрібно швидко знайти інформацію, щодо біографічних відомостей Івана Франка, не варто писати у пошуковий рядок фразу «Коли народився та помер Іван Франко?». Достатньо у пошуковому запиті вказати так:Іван Франко роки життя.
Якщо вам необхідно знайти повний текст документу, статті, певне правило, вірш та інше, а ви пам'ятаєте лише певний рядок чи окрему фразу, то для більш релевантного пошуку вам необхідно вказати цей фрагмент у лапках.
Наприклад, після запиту в пошуковику фрази «Я бачив дивний сон» у лапках, Google одразу покаже сайти з повним текстом вірша «Каменярі» Івана Франка.
А чи можна знайти текст, якщо навіть одна єдина фраза з нього, яку ви пам'ятаєте, і то виявляється неповною? Так! У таких випадках необхідно фразу для пошукового запиту також узяти у лапки, а замість пропущеного слова поставити знак зірочки.
Наприклад, якщо ви позначите у рядку пошуку у лапках фразу «Дух, що тіло * до бою», то система автоматично видасть першим посилання на вірш «Вічний революціонер» Івана Франка.
Якщо вам необхідно знайти відомості, в яких одночасно згадується про дві особистості, певні закони, формули чи інше, використовуйте сполучник «та», при цьому обидві частини пошукового запиту необхідно взяти у лапки.
Наприклад, якщо вам необхідно знайти тексти чи відео, в яких одночасно згадується про Тараса Шевченка та Лесю Українку, то пошуковий запит має виглядати так: «”Шевченко” та “Леся Українка”». На цей запит система автоматично добере джерела, в яких йде мова про обидві визначні особистості.
Знаючи певний нюанс, можна налаштувати систему пошуку на показ результатів включно у певному форматі, ігноруючи файли інших типів. Це дозволяє суттєво зекономити час, коли потрібно швидко знайти саме презентацію в .ppt, світлину в .png, книгу в .fb2, ролик в .mp4 та інше.
Якщо вам потрібно, наприклад, знайти презентацію про Богдана Хмельницького в Power Point, пошуковий запит має виглядати так: Богдан Хмельницький filetype:ppt.
Зверніть увагу! Щоб пошук був релевантним, у запиті між двокрапкою та типом файлу не повинно бути пробілу, лапки також непотрібні.
Готуючи презентацію або добираючи тематичні світлини для уроку чи звіту, важливо використовувати якісні зображення. Однак як бути, якщо потрібна вам ілюстрація має недостатню роздільну здатність?
Скориставшись пошуковиком, ви можете знайти усі відповідники, які містяться в мережі інтернет. Висока ймовірність, що вам пощастить знайти потрібне зображення більшого розміру та високої якості.
Введіть будь-який пошуковий запит, наприклад, «1» та натисніть на графу «Зображення».
Одразу відкриється вікно «Пошук за зображенням». Перейдіть у вкладку «Завантажте зображення» та оберіть файл, відповідних якого потрібно відшукати у мережі, на своєму пристрої.
Наприклад, вам потрібна саме така ілюстрація. Однак роздільна здатність у 594×415 наявного зображення для ваших цілей недостатня.
Скориставшись рядком пошуку за описаним вище алгоритмом, ви можете знайти якісніші зображення-відповідники:
У випадках, коли швидко потрібно знайти найбільш актуальні відомості, варто скористатися додатковими налаштуваннями пошуку.
Наприклад, якщо вам потрібно дізнатися останні новини, коли школи України відновлюють роботу після чергового карантину, вказавши у рядку пошуку відповідний запит, натисніть на кнопку «Інструменти».
У функціоналі, що стане доступним, ви зможете обрати часовий проміжок публікацій за відповідною темою – будь-коли, за минулу годину, за тиждень, місяць рік, або ж ви можете вказати конкретний період.
У нашому випадку обираємо «За минулі 24 години», після цього пошуковик показує інформацію, що була опублікована упродовж останніх годин.
Google надає практично безмежні можливості для пошуку різноманітного контенту, а знання тонкощів налаштування пошукового запиту дозволяє знаходити саме те, що вам потрібно. При цьому ви економите час та сили!
Читайте також:
Користувач:
Наливайко Анастасія Юріївна