Нове покоління дітей має свої особливості світосприйняття. Через безмежну кількість відкритої інформації навколо дітей буває важко зацікавити, здивувати, вмотивувати до навчання. Саме тому сучасні реалії потребують від нас нових підходів.
Вчитель початкових класів Віктор Ткач ознайомить нас з незвичними формами навчання, що дають можливість кожній дитині освоювати навчальний матеріал набагато швидше, цікавіше і продуктивніше.
Сучасним дітям важко складати власні висловлювання, висловлювати свою думку, знаходити спільну мову з однолітками. Цікавою формою роботи, яка розвиває ці навички є проведення дослідів в групах, завдяки якій ми вчимо дітей працювати самостійно за інструкціями. Діти читають їх, опрацьовують та роблять певнйи опис. Таким чином, ми розвиваємо їх вміння комунікувати, робити висновки, проводити аналогії, аналізувати побачене, адже це є зараз одними з найголовніших навичок у сучасному світі.
Спікер розповідає про те, як проводив білінгвальний урок зі своїми дітьми. Він обрав тематикою для свого уроку космос та опрацював з дітьми різні цікаві факти українською мовою, визначивши, що діти знають, а чого не знають. Після цього його колега спілкувався з дітьми вже англійською мовою. Він розглянув таке поняття як “Mindmap” (ментальна карта) та створив її разом з дітьми, написавши там факти, які їм сподобались та запам’ятались (можна також англійською мовою).
Віктор Ткач пропонує використати звичайні камінці, на які можна наклеїти різні слова та розділові знаки і попросити дітей у групах зібрати розповідні, питальні та спонукальні речення.
На сайті “Всеосвіта” є генератор QR-кодів, завдяки якому можна створювати квести для дітей. За допомогою гаджета вони сканують QR-код, бачать певне запитання та вписують відповідь або ж переходять на якесь відео чи сайт. Також можна закодувати там ребуси.
Цю форму роботи можна як індивідуально, так і колективно, на домашню роботу або ж на класну, в будь-який момент уроку. Як зазначає спікер, велику кількість математичних пазлів для початкової школи можна знайти саме на закордонних ресурсах.
Це може бути робота з годинником, дробами, діленням, множенням, одиницями вимірювання і так далі.
Також цікавими для дітей є математичні кросворди, де можна записувати не просто числами результати прикладів, а й словами, таким чином вивчаючи, наприклад, числа англійською мовою.
В Інтернеті зараз існує величезна кількість дидактичних ігор, які спікер радить використовувати зі своїми дітьми. Він також звертає увагу на те, що якщо ви знаходите якусь ідею, варто одразу її записувати та використовувати якомога скоріше. Проте, варто пам’ятати, що якщо надто часто подавати щось незвичне, то дітей вже важко буде здивувати.
Спікер пропонує робити певні тематичні дні у школах. Наприклад, це може бути день Гаррі Поттера, на який весь клас зануриться в атмосферу Гоґвортсу: ви можете створити, наприклад, листи з Гоґвортсу для кожного учня англійською мовою, або ж діти можуть написати власні листи та порівняти з тим, як пишуться листи нашою мовою. Після отримання листів вчитель може зробити з дітьми розподіл за факультетами за допомогою масок в Instagram, створити презентацію з головними героями книги, які б “викладали” певні предмети та ID-картки Гоґвортсу для кожної дитини.
Можна взяти звичайний збірник задач з математики, зробити ксерокопії завдань, розрізати їх та покласти в коробку. Таким чином, кожен з дітей витягує звідти свою задачу та вирішує її, а вчитель допомагає їм при потребі.
Цей вид роботи є дуже цікавим та креативним, а тому діти залюбки працюють у такому форматі. Можна запропонувати учням скласти текст у вигляді коміксу або ж розібрати задачу, записавши її у такому форматі.
Віктор Ткач пропонує створювати уроки з використанням тематики гри “Brawlstars”, яка є зараз дуже популярною серед дітей. В Інтернеті можна знайти всю інформацію щодо героїв цієї гри та знайти там їх зображення з прозорим фоном. Після цього можна додати їх у презентацію та подавати, наприклад, різноманітні тести для дітей з цими героями.
Для того, щоб дізнатись більше про нестандартні форми роботи на уроках математики та української мови у початковій школі переходьте за посиланням та дивіться весь вебінар Віктора Ткача — https://vseosvita.ua/webinar/nestandartni-formi-roboti-na-urokah-matematiki-ta-ukrainskoi-movi-u-pocatkovij-skoli-343.html
Користувач:
Фещенко Юлія Вікторівна