Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

26 січня 2021 о 17:21
2 0

Настанови, присвячені одному з найважливіших аспектів роботи педагогів

Щодня наповнюючи своїх учнів змістом, не менш важливо подбати про наповненість своєї емоційної чаші.

Професія педагога одна з найскладніших, оскільки в її основі, за словами Василя Сухомлинського, лежить людинознавство. Психологічна складова у діяльності освітян є чи не однією з найголовніших.

У психології 20 століття чільне місце посідають афірмації – позитивні короткі твердження, які допомагають відповідно психологічно налаштуватися.

Тож аби вам, освітяни, було простіше впоратися із професійними викликами, журналісти «Всеосвіти» підготували добірку афірмацій на кожен день:

Мені не потрібно робити ВСЕ, щоб добре працювати на своїй роботі.

Мені не потрібно робити те, що роблять усі. Моя робота не вимагає абсолютної залученості у всіх її аспектах. Це нормально, я однаково чудовий педагог.

Мій рівень продуктивності не визначає мою цінність.

Якщо я весь час не надто зайнятий усіма освітянськими справами, це не зменшує мою цінність. Коли я дбаю про себе і прислухаюся до потреб свого тіла, я кращий педагог.

Я можу поставити себе на перше місце.

Якщо в мене немає можливості відповісти на всі електронні листи протягом години, я поставлю себе на перше місце. Якщо мені справді потрібен день психічного здоров'я, я поставлю себе на перше місце. Я маю піклуватися про свої потреби.

Я можу не відчувати, що сьогодні вдалий день – і це нормально.

У мене бувають добрі та погані дні. Це не робить мене поганим педагогм. Ми всі люди і маємо право на погані дні.

Мене не турбує те, що про мене думають інші

Викладання - це НЕ змагання. Я не звертаю уваги на суб'єктивні враження інших вчителів. Адже в пріоритеті – мої учнів.

Я можу розповісти про свої потреби та свої почуття

Коли щось вам потрібно, повідомте це. Знайдіть людей – колег по роботі, друзів, сім’ю – з якими ви можете поділитися своїми емоціями.

Вважається, що при багаторазовому повторенні позитивного твердження, свідомість закріплює бажаний образ чи установку, що сприяє покращенню психоемоційного фону і стимулює позитивні зміни в житті.

Друзі, діліться у коментарях своїми власними настановами 😉👇