24 червня 11:49
22 0
1 1

Кілька дієвих порад як стати професіоналом у репетиторстві

Репетиторство з кожним роком стає дедалі популярнішим, все більше вчителів віддають перевагу цій суміжній професії. Це може бути як достойним підробітком, так і основним видом професійної діяльності, оскільки хороший репетитор може мати високий дохід, при цьому працювати з гнучким графіком роботи та за власною програмою.

Поговорімо, як вберегтися від фатальних помилок, отримувати задоволення від репетиторства та запобігти професійному вигоранню.


Обговорюйте всі деталі співпраці на початковому етапі

Насамперед це стосується очікуваного результату, випадків скасувань чи перенесень занять, а також умов та строків оплати. Організаційні моменти слід узгоджувати напередодні занять чи під час першої зустрічі. Це допоможе уникнути непорозумінь при подальшій взаємодії.

Створіть пам'ятку, де будуть вказані всі пункти-зобов'язання сторін. Якщо ж ви працюєте за договором, то їх варто прописати безпосередньо в цьому документі.

Наприклад, якщо учень не з'явився на занятті, тоді оплачується половини вартості цілого заняття.


Додержуйтесь обіцянок

Не слід запізнюватись на заняття та переносити урок з власної ініціативи без крайньої потреби. Доведіть, що ви професіонал своєї справи, та на власному прикладі покажіть, що до занять необхідно ставитись серйозно та цінувати час як свій, так й інших.

Готуйтесь до кожного уроку відповідно до запиту учня. Якщо не впевнені — не обіцяйте, якщо пообіцяли, то неодмінно тримайте своє слово.


Скасовують заняття лише батьки

Інколи бувають ситуації, коли учень пише репетитору, що захворів, а батькам говорить, що урок скасував сам репетитор. Або бувають ситуації, коли школяр замість уроку відпочиває, а гроші на заняття з репетитором витрачає на власний розсуд. Це може тривати довгий час, доки не спливе правда чи не трапиться біда.

Щоб запобігти подібній ситуації попросіть батьків усі перенесення та скасування занять узгоджувати з вами особисто. Це дозволить уникнути непорозумінь.


Робіть заощадження

Мінусом професії репетитора є нестабільний дохід, що може залежати від багатьох факторів. Під час літніх канікул попит значно нижчий, ніж у вересні-жовтні. Напередодні новорічних свят скасування занять починаються за тиждень-два до Різдвяних свят і тривають до середини січня. Упродовж навчального року учні хворіють, переносять заняття чи відмовляються взагалі, а ви у цей час залишаєтеся без роботи та очікуваного доходу.

Щоб бути готовими до зменшення доходів, створіть «фінансову подушку».

Спеціалісти радять ділити свій місячний дохід на три рівні частини: одну використовуйте на поточні витрати, другу — відкладаєте для покупки вартісних речей, а третю частину не займаєте до настання непередбачуваних обставин.

При плануванні зміни професії зі стабільним доходом потурбуйтесь про створення фінансового резерву, існування якого допоможе вам впевнено почуватися на перших етапах роботи.


Рекламуйте себе в соцмережах

Якщо ви вчитель зі значним досвідом роботи у школі, то стабільний дохід вам може забезпечити «сарафанне радіо» — на додаткові до вас же можуть приходити ваші учні, їхні друзі чи знайомі.

Як бути в ситуації, коли ви не маєте власної напрацьованої роками бази:

  • Безплатно створіть репетиторський профіль на «Всеосвіті». Реєстрація спеціалізованого профілю допоможе знайти учнів не лише з вашої місцевості, а й з будь-якого регіону України.

  • Публікуйте оголошення в тематичних групах у соцмережах.

  • Ведіть власний тематичний блог у популярних соцмережах, це активізує інтерес і залучення дітей до занять. Поширення цікавого контенту дозволить вам збільшити аудиторію підписників, серед яких неодмінно будуть і ваші потенційні учні.

    Ви також можете почати вести тематичний блог на Всеосвіті.


Самовдосконалюйтеся

У роботі репетитором є беззаперечний плюс — відсутність керівництва, яке нагромаджує безглуздою роботою, але є й однозначний мінус — немає колег, які готові у будь-який момент поділитися досвідом та надати пораду. Однак завдяки інтернету ви можете знайти будь-яку потрібну інформацію щодо методики викладання, цікавих прийомів тощо.

У розділі Бібліотека ММ ви знайдете багато цінної безплатної інформації, що зекономить ваш час та удосконалить педагогічну майстерність.