Сестра Зеф відкрила власну школу у дворі свого будинку вже у 13 років. Вона надавала безплатні уроки дітям, працюючи в ранньому віці, щоб фінансувати школу. Попри відсутність оснащення, її школа відзначалася повагою, рівністю, любов’ю і пристрастю до учнів.
Сестра Зеф продовжувала самоосвіту, працюючи 8 годин на день та навчаючи своїх учнів, а також вдосконалюючи свої знання і мову, слухаючи англійські новини. У 2006 році нападники атакували її будинок через навчання дівчат, і вона залишила село, але попри небезпеку пізніше повернулася. У 2010 році вона здобула ступінь магістра у галузі політології використовуючи інтернет для навчання.
Своїм прикладом сестра Зеф показала, що без будь-якої формальної ІТ підготовки можна використати Google для свого навчання.
За 26 років сестра Зеф навчила сотні дітей, і тепер вони мають справжню школу, де навчаються 215 малозабезпечених дітей отримуючи безплатну освіту. Приміщення школи орендоване, але це справжня школа. Наразі в її фонді ZWEE працює 26 співробітників, всі вони її колишні учні, які зараз мають відповідну освіту. Сестра Зеф присвятила своє життя цій справі і каже, що «продовжуватиме працювати, щоб навчати дітей світу, поки жива».
Місія її фонду ZWEE полягає у підвищенні статусу жінок через освіту та розширення рівних прав та можливостей.
Більше цікавої інформації про Сестру Зеф можна почитати на сторінці премії: globalteacherprize.
Раніше Всеосвіта вже писала про щорічну світову премію Global Teacher Prize, яка також щороку проводиться і в Україні для видатних українських освітян. Всеосвіта порушувала питання гендерної нерівності української премії аналізуючи попередні роки.
В Україні премію Global Teacher Prize Ukraine заснувала ГС «Освіторія» підписавши меморандум з фондом Varkey GEMS Foundation у 2017 році. Цього року до ТОП-50 найкращих педагогів потрапили двоє українців — Людмила Таболіна з Харкова та Артур Пройдаков з Києва. Артур Пройдаков згодом потрапив до ТОП-10.
Джерела: globalteacherprize та osvitoria.
Головна редакторка:
Литвиненко Леся Анатоліївна