Учителям радять проводити психологічні хвилинки під час уроку, що допоможуть учням впоратися зі стресом та його наслідками.
Про це йдеться в рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо викладання шкільних предметів.
Регулярне впровадження психологічних хвилинок у зручний час та слушній нагоді допоможе здобувачу освіти стати більш спокійним, врівноваженим, а також дасть змогу краще зрозуміти свої почуття, — йдеться у рекомендаціях.
Водночас вчителі мають самостійно визначити, коли і у який час провести психологічну хвилинку.
Для полегшення підготовки до такої форми роботи з дітьми у Міністерстві освіти і науки радять використовувати навчально-методичний посібник «Психологічна хвилинка», що містить всього 108 коротких відеотренінгів від Дмитра Карпачова та Олени Адамової.
Перший відеотренінг
Проєкт реалізується за підтримки чеської гуманітарної організації "Людина в біді" (People in Need) за фінансового сприяння Європейського Союзу. Виготовлено Асоціацією інноваційної та цифрової освіти для Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яка реалізується в рамках Національної програми психологічного здоров'я та психосоціальної підтримки за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської, у співпраці з Міністерством освіти і науки України та ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”.
Також МОН запровадило курс ПК для освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій».
Головна редакторка:
Литвиненко Леся Анатоліївна