Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Індивідуалізація навчання засобами інтерактивних цифрових ресурсів Всеосвіти. Проєктуємо сучасний електронний урок
»
Взяти участь Всі події
3 серпня 2023 о 05:26
80 0
Новини
Автор/ка:
Юліана Довгопол
3532

18

pdf Друкувати

ТОП 10 актуальних та корисних платформ для викладання та навчання 2023

Колеги, поділіться в коментарях, які ТОП платформ ви використовуєте?
Марафон:
1—11 жовтня
5 днів
30 годин ПК

ОБ'ЄДНАНІ СЕРВІСИ ВСЕОСВІТИ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО КЕРУВАННЯ ЧАСОМ

Покрокове опанування інструментів яким ви довіряєте.

Викладання та навчання у 2023 році розквітло завдяки інноваціям та новітнім технологіям. Нинішнє покоління учнів та педагогів має доступ до безлічі платформ, які полегшують процес освіти та забезпечують якісний інтерактивний досвід.

Ось мої ТОП 10, які я завжди використовую в роботі.

РОЗУМНИКИ — в інтерактивних завданнях, які використовуються в проєкті «Розумники», вдало поєднані тексти, озвучення, малюнки та анімація. Канали сприйняття – зір, слух, тактильні відчуття максимально залучені, діти легко засвоюють матеріал.

Самі завдання — ілюстрована гра із сюжетом, герої якої реагують на правильні і неправильні дії учнів. Діти миттєво бачать результат виконання та можуть його покращити.

Мета — зацікавити та мотивувати учнів, включити в активну роботу під час уроку та виконувати самостійно домашні завдання.


Розвиток дитини — практичні завдання: розвивальні завдання для дітей допомагають розвитку образного мислення та дрібної моторики, сприйняття кольору, орієнтування в просторі; генератори завдань: скористайтесь генераторами практичних завдань для дітей та створіть індивідуальні завдання для своєї дитини або для цілого класу учнів.


Canva — якщо ви створюєте власні презентації до уроків, інтелект-карти або ж, користуєтеся дошкою, то Canva є чудовою і простою у використанні платформою. Адже тут зібрано безліч варіантів графіки, шаблонів, форматів, що полегшать вам створення вашого матеріалу та дозволить широко і креативно мислити.


MozaikEducation — видовищні інтерактивні елементи, а також вбудовані ілюстраційні, експериментальні та програми, що розвивають й пробуджують інтерес учнів, допомагають легше засвоювати матеріал та дозволяє наочно у 3D режимі переглянути безліч сцен: біологія, географія, фізика, історія, мистецтво тощо. Також на сайті зібрані електронні підручники, цифровізовані вправи та багато інших цікавинок.


Classroomscreen — це віртуальна інтерактивна дошка. За допомогою цього набору інструментів ви можете:

  1. Вибрати фон.
    Фон може нести в собі елемент дидактичної задачі. Наприклад, контурна карта, портрет відомого історичного персонажа тощо.

  2. Вибрати мову (існує підтримка української мови)

  3. Використання таймера та годинника.

  4. Світлофор.
    Цей інструмент може бути використаний як сигнал для початку роботи (зелене світло) або до її припинення (червоний). Або учень, працюючи на інтерактивній дошці, може натиснути червоний колір, як сигнал допомоги, труднощів, що виникли або нерозуміння навчальної задачі.

  5. Вибір учня випадковим чином (потрібно внести список учнів і при натисканні інструменту буде відображатися прізвище одного учня).

  6. Режим малювання.

  7. Режим введення тексту.

  8. Створення QR-коду.

  9. Вставка: малюнок, відео, посилання.


Genial.ly — мультизадачний онлайн-сервіс для створення презентацій, інтерактивних зображень, карт, звітів, інфографік, вікторин, плакатів, відео, стрічок часу, ігор та віртуальних посібників. Гідний замінник таких відомих сайтів як LearningAppsWordWall та Liveworksheets.


Educaplay — це багатогранна освітня платформа, яка ще не набула популярності серед українських освітян, проте заслуговує на увагу педагогів завдяки широким можливостям гейміфікувати перебіг уроків.


Matific — це міжнародний освітній проєкт з математики, що працює по всьому світу, перекладений близько сорока мовами та відзначений світовими нагородами. Матіфік надає сучасний освітній електронний контент для вивчення математики в 1—6 класах в ігровій формі.


Baamboozle — надає змогу створити завдання в інтерактивній формі та залучити учнів до виконання завдань у формі вікторини чи змагання, що, безумовно, мотивує та значно покращує засвоєння матеріалу.


ABCya —  це вебсайт, який містить низку навчальних ігор і занять для учнів від дошкільного до 5-х класів. Його створив для вчителів Алан Тортолані, вчитель, який намагався знайти якісні освітні онлайн-ігри для своїх учнів. ABCYa! має сотні ігор (упорядкованих за класами та предметами) на вибір. ABCYa! також пропонує ігрові шаблони, тож якщо ви хочете, щоб учні розв’язували головоломку для пошуку слів за допомогою вашого власного словникового запасу чи слів, які часто зустрічаються, ви можете це зробити! В ігри можна грати за допомогою клавіатури або миші. Студенти можуть малювати, писати заклинання або писати залежно від гри, у яку вони грають. ABCYa! чудово підходить для читачів-початківців. ABCYa! має лише англійську версію, але пропонує кілька ігор іспанською. Студенти та викладачі можуть користуватися цим вебсайтом безкоштовно, але для того, щоб він залишався безкоштовним, на сторінках є реклама.


Ці платформи революціонізують сучасну освіту, роблячи її більш доступною, захопливою та ефективною для учнів та педагогів у 2023 році. Завдяки їм, навчання стає захоплюючим досвідом, сприяючи розвитку інтелектуальних здібностей та інновацій.