Протягом 16-19 травня на платформі Всеукраїнської школи онлайн відбудеться тестування, яке охопить понад 12 тисяч учнів 6-х і 8-х класів репрезентативної вибірки з 276 закладів загальної середньої освіти.
Про це повідомляє пресслужба Державної служби якості освіти (ДСЯО), зазначаючи, що під час моніторингу знань вивчатимуться результати навчання учнів щодо засвоєння тем за два роки навчання.
Передбачено два основних способи проведення тестування: безпосередньо в закладі освіти — для учнів, які навчаються очно чи у змішаному режимі; за місцем перебування — для тих, хто навчається дистанційно. Учні, які перебувають за кордоном або ж не мають змоги пройти тестування разом зі своїм класом, долучаться дистанційно, — поінформував голова ДСЯО Руслан Гурак.
У кожному закладі освіти до моніторингу результатів навчання за допомогою методу тестування залучать по одному класу з паралелі 6-х і 8-х класів. Отримані дані будуть конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді.
У ДСЯО наголосили, що власні результати зможе побачити лише учень/учениця у своєму кабінеті на платформі ВШО. Результати окремо взятої школи чи класу не публікуватимуться і не надаватимуться директору, педагогам чи органам управління освітою.
Матеріали для тестування розробила ДСЯО за участю педагогів-практиків, авторів навчальних програм і стандартів.
Нагадаємо, восени 2023 року Україна візьме участь у першому у світі масштабному опитуванні — частині дослідження соціально-емоційних навичок. Рівень сформованості цих навичок виміряють у 10-річних і 15-річних дітей. Будь-які тестування в школах стосуються засвоєння матеріалу з того чи того навчального предмета. Але вони не відкривають задекларовані державним стандартом компетентнісні підходи в навчанні повністю, бо не вимірюють їх. Тому дослідження формування м'яких навичок покаже повноту картини про те, що відбувається в системі освіти України.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна