28 квітня проводиться Всесвітній день диско-супу. Захід Disco Soup зародився в Берліні, Німеччина, як Schnippeldisko, «суп протесту» проти харчових відходів, яким тоді нагодували 8000 людей. З того часу подібні акції почали поширюватися по всьому світу як кумедний і змістовний спосіб привернути увагу до проблеми харчових відходів. Ідея полягає в тому, щоб надати важливість і масштабність проблемі харчових відходів в умовах наростаючого голоду, провівши великі заходи в місцях, які страждають від цієї проблеми.
Всесвітній день диско-супу — це яскрава дискотека, на якій добровольці нарізають овочі, їдять смачну їжу та танцюють, і все це заради припинення харчових відходів, які придатні для приготування їжі.
Цікаво, що суп може бути не тільки з відходів, але і з ластівчиних гнізд.
Протягом останніх 400 років у китайській кухні дуже популярна дорога страва — суп із гнізд птахів або «суп із ластівчиних гнізд».
Ластівки-салангани створюють гнізда, які вважаються їстівними і складаються, в основному, зі слини. Салангани будують свої гнізда за допомогою ниток, які вони витягують зі слини. Ці нитки робляться твердими при контакті з повітрям.
Ціна гнізда коливається від 2500 до 10 000 доларів за кілограм, отже, миска такого супу коштує від 30 до 100 доларів.
Висока вартість обумовлена великим ризиком пошуку цих гнізд і складним процесом очищення.
Улюблене місце гніздування ластівок-саланганів — скелі в Малайзії. Щоб дістати їх звідти, альпіністам доводиться ризикувати власним життям. Збір гнізд проводиться тричі на рік, мотузкові сходи — єдиний доступний спосіб потрапити до місця гніздування.
Проте дістатися до гнізда — не найголовніше, треба ще вгадати час, взяти гніздо саме тоді, коли пташенята відлетіли і ластівка не встигла відкласти нові яйця.
Гнізда зроблені з суміші пташиного пір'я і слини, їх доводиться піддавати ретельному очищенню, при цьому використовують крихітні інструменти, щоб витягнути кожне перо, крім того, застосовують спеціальні засоби для чищення і відбілювання.
Сушені гнізда готові до продажу
Те, що залишилося після чищення, — це невелика загартована оболонка, що майже повністю складається зі слини птаха. Найцінніші з них — «червоні гнізда», які можуть коштувати до 10 000 доларів за кілограм. Однак найпоширенішими є гнізда білі та чорні, ціною від 5000 до 6000 доларів за кілограм.
За словами тих, хто куштував, суп «із ластівчиних гнізд» м'який і желеподібний. Слина птахів складається приблизно на 70 відсотків із білка, який при розчиненні у воді створює желатинову суміш із солодким смаком.
Крім приготування супу, гнізда можна використовувати як інгредієнт із печерицями чи вареним рисом, або як доповнення до яєчних пирогів, або десертів із яєчного крему.
Імпорт та експорт «ластівчиних гнізд» у деяких країнах заборонено через небезпеку зараження пташиним грипом.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна