Сьогодні, 26 квітня — Міжнародний день пам’яті про катастрофу, яка сталася 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції. Це — найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом.
Цього дня людство дякує за героїзм ліквідаторам аварії, згадує про наслідки, які катастрофа принесла довкіллю та людям.
На знак шани та пам’яті про події 26 квітня 1986 року засновано Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Точне число жертв аварії невідоме, адже багато людей помирали через роки. Відомо, що 30 співробітників АЕС померли в перші дні та тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років через онкологічні захворювання та променеву хворобу.
Влада срср всіляко намагалася приховати масштаби трагедії, чим збільшила кількість постраждалих від радіації.
Усі іноземні ЗМІ повідомляли про загрозу для життя людей, закликаючи терміново евакуювати хоча б дітей і жінок, та у Києві та інших містах України та білорусі помпезно проводилися демонстрації та народні гуляння, присвячені Дню міжнародної солідарності трудящих.
Але вибухом реактора на електростанції трагічні події для України не закінчилися — за 36 років Чорнобиль пережив другу катастрофу — окупацію російськими загарбниками. Вже 24 лютого 2022 року російські окупанти захопили зону відчуження та ЧАЕС. Територію зони ЧАЕС російські терористи почали використовувати як склад боєприпасів і плацдарм для наступу на Київ.
Майже 36 днів Чорнобильська зона зазнавала мародерських і руйнівних дій. Військовослужбовці російської армії, попри високий рівень радіаційного фону, копали траншеї та бліндажі на отруєній радіацією території.
Як би не епічно це звучало, але не володіючи елементарними знаннями правил поведінки на радіоактивно забруднених територіях, не маючи засобів індивідуального захисту та нехтуючи правилами ядерної та радіаційної безпеки, ворог завдав собі колосальної шкоди, — повідомляється в заяві Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.
російські окупанти, швидше за все, отримати опромінення, яке виллється у порушення життєвих функцій різних органів (головним чином органів кровотворення, нервової системи, зору, шлунково-кишкового тракту) та розвитку променевої хвороби.
Під час захоплення ЧАЕС кремлівські покидьки вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС і примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення.
Станцію від російських окупантів ЗСУ звільнили 31 березня.
Цього дня проводяться пам'ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію на знак вдячності героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна