Сьогодні, 4 квітня, відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з розмінуванням. Важливу дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй резолюцією від 8 грудня 2005 року.
Метою започаткування події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін і подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.
Через повномасштабне вторгнення росії у лютому 2022 року Україна — одна з найбільш постраждалих від мін країн.
Спеціалісти з мінної безпеки зазначають, що розмінування замінованих територій України може тривати десятки років.
Протимінна діяльність — це навчання ризикам та інформування про правила поведінки в районах, де велися чи ведуться бойові дії, маркування небезпечних ділянок і складання їхніх карт, обстеження та очищення місцевостей від боєприпасів, мін або саморобних пристроїв, допомога постраждалим від підривів.
Нині починається посівна кампанія на українських землях, але мало не щотижня на полях гинуть сільськогосподарчі працівники, підриваючись на нерозірваних снарядах чи закладених росіянами мінах.
російська федерація воює не лише з українськими Збройними силами, але й з цивільним населенням України, грубо порушуючи закони та звичаї війни. російські військові масово встановлюють заборонені міжнародним правом міни-пастки, відступаючи мінують продовольчі об’єкти, приватне житло і трупи людей, — йдеться у коментарі МЗС України.
Військові злочини російських окупантів спрямовуються і проти українських дітей. Загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, на які можуть звернути увагу саме малюки. Так вони хочуть вбити наше майбутнє.
Тому вкрай необхідно пояснювати дітям правила протимінної безпеки, постійно наголошувати, що не можна брати до рук чужі предмети, не можна наближатися до місць вибуху.
З нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги із протимінної діяльності ЮНІСЕФ спільно із ДСНС за підтримки Міністерства освіти і науки підготували інтерактивні онлайн-уроки з мінної безпеки для школярів.
Нагадаємо, рятувальники попереджають, що навіть після збиття ракети чи дрона та подальшого падіння на землю смертоносна зброя може містити нерозірвані елементи, які можуть зденотувати будь-якої миті. Тому наближатися, а тим паче намагатися взяти до рук такі уламки — смертельно небезпечно.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна