Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Організація діяльності дітей просто неба у літній період як психоемоційна підтримка
»
Взяти участь Всі події
22 березня 2023 о 18:18
6 0

Як зацікавити дитину іноземною: поради

Вивчення іноземної мови можна проводити із задоволенням, головне — дитині має бути цікаво.

Після повномасштабного вторгнення росії мільйони українців виїхали за кордон, переважно матері з дітьми. І багато хто з них відчув на собі всі негаразди через незнання іноземної мови чи погане володіння нею.

Українські матусі стикнулися також із проблемою, коли діти почали відвідувати за кордоном заклади освіти, а мовленнєвий бар'єр позбавляв їхніх дітей комунікації та долучення до освітнього процесу. Тож іноземну краще починати вчити змалечку.

Як зробити вивчення іноземної мови без примусу

  • Мультфільми іноземною

Якщо не знаєте, з чого почати вивчення мови з зацікавыстю для дитини, можна вмикати мультфільми іноземною. Маленькі діти мають добре розвинену мовну інтуїцію, що дозволяє їм легко здогадуватись про значення слів, просто дивлячись на поведінку, інтонації та емоції намальованих героїв.

Деякі мовознавці рекомендують спочатку подивитись мультик рідною мовою, а вже потім переглядати його іноземною.

В інтернеті можна знайти багато ресурсів із мультфільмами іноземною мовою.

  • Ігри та розваги

Якщо батьки хочуть, щоб дитина асоціювала іноземну мову з веселими іграми та розвагами, треба скористатися сайтами з корисними варіантами проведення часу.

Так не доведеться змушувати дитину вчити нові слова. Можна проводити веселі руханки: говоріть іноземною, а дитина виконує зазначені дії.

  • Картинки та фото

Більшості людей легше запам’ятовувати проілюстровану лексику. Тому можна використовувати асоціативні карточки, на яких зображені слова за різними темами.

Їх можна купити у вигляді готових наборів, а можна зробити й самостійно: завантажити з інтернету красиві зображення, роздрукувати на кольоровому принтері та підписати іноземною мовою.

Коли дитина намагатиметься заговорити іноземною, головне — поставитися до цього серйозно, не насміхатися з помилок. Тоді вона зрозуміє результат власних старань і робитиме менше оговорок.

Нагадаємо, 21 березня парламент прийняв у першому читанні проєкт Закону України «Про дошкільну освіту». Згідно з законопроєктом дитсадки матимуть більше свободи вибору навчальних програм, які враховуватимуть особливості самої дитини. Окрім того, дитячому садочку нададуть більше ініціативи, також більше прав і повноважень отримає батьківський комітет.