21 лютого 2023 о 10:30
14 0

Плекаймо рідну мову: самоідентичність української нації

Немає народу без історії, а народ існує доти, поки лунає його мова.

Щороку 21 лютого мільйони людей у світі відзначають День рідної мови. Це нагода вшанувати мовні та культурні традиції, які передаються з покоління в покоління.

Для українців під час повномасштабної війни питання мови стоїть особливо гостро. Українські захисники роблять все, щоб в Україні можна було вільно розмовляти українською, зберігаючи нашу культурну автентичність. За українську мову та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.

Російськомовні українці ще до початку активної фази війни активно переходили на українську і продовжують це робити. Так вони висловлюють свою позицію проти агресора. Нині — історичний шанс для України назавжди позбутися будь-яких культурних зв’язків із росією.

Після набуття чинності Закону про мову суспільством одразу покотилися фейкові припущення про мовні патрулі, які нібито штрафуватимуть громадян за вживання російської мови. Це неправда. Це — кремлівський фейк. Штрафи насправді передбачено за небажання надавати послуги українською на вимогу клієнта.

Закон про мову був частиною державницької стратегії для повноцінного функціонування української після століть імперського панування російської мови.

Нині росія, як і попередніми століттями, на тимчасово окупованих територіях знищує українські книги та культурні надбання, полює на патріотами, котрі продовжують боротися проти намагань агресора відтворити на одвічно українських землях совєтську територію з піонерськими маршами, радянськими піснями та агітплакатами.

Як і раніше, очевидна істина: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави — наше спільне завдання, — наголошує уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Нагадаємо, московитські загарбники в тимчасово окупованому росією Маріуполі викидають книги з бібліотечних фондів Приазовського державного університету. Далі росіяни їх утилізуватимуть. Все, як було у нацистів під час окупації міста фашистами у роки Другої Світової війни.

Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає (с). Хосе-Марія Арце