За майже рік повномасштабної війни, щоденно потерпаючи через ракетні обстріли російської армії, прощаючись на цвинтарі з убитими росіянами малюками і жінками, міський голова Харкова Ігор Терехов відверто хизується безкарністю, продовжуючи використовувати у публічному просторі мову окупанта.
Українізація Терехова стала результатом потужного суспільного тиску та штрафів за порушення закону, але міський голова продовжує наполягати на своєму праві говорити російською в Харкові.
Тим часом харків'яни висловили власну позицію флешмобом у соцмережах. Вони публікують звернення до міського голови Харкова у Facebook із хештегом #харківцірозуміютьукраїнську. Жителі Харкова у коментарях акцентують на тому, що таку зневагу під час повномасштабної російсько-української війни дозволяє собі тільки очільник Харкова. Ці скарги залишаються без уваги.
Як відомо, у липні минулого року почали діяти нові норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Цей закон передбачає, що під час виконання службових обов'язків усі держслужбовці повинні використовувати українську мову. До переліку цих держслужбовців відносяться і голови міських рад.
Під тиском громадськості Терехов змушений був перейти на українську мову під час прямих включень у телемарафоні. Після неодноразових скарг громадських діячів у ситуацію втрутився мовний омбудсмен. 5 жовтня Тарас Кремінь зробив Ігорю Терехову зауваження, яке на нього не подіяло. Тож довелося оштрафувати міського голову за російську мову — мер Харкова має сплатити 3400 гривень.
Проте харківський міський голова пішов до суду за російську мову. Він подав скаргу на постанову, яку виніс уповноважений із захисту державної мови.
Поява судового позову стосується того, що мною винесена постанова про використання недержавної мови харківським міським головою на його сторінці у соціальних мережах. Кожен громадянин України повинен володіти українською мовою. Мовою органів державної влади є виключно українська. Я переконаний у тому, що для харків'ян і мешканців України зараз є надзвичайно важливим використання української мови. Ци питання консолідації, єдності, майбутнього України, — прокоментував ситуацію Тарас Кремінь.
Мовний омбудсмен підкреслив, що Терехов, використовуючи недержавну мову під час війни, створює загроза українській, що прирівнються до загрози національній безпеці.
Нагадаємо, нещодавно 3,5-річний онук Дмитрик «мовознавиці» Ірини Фаріон у дитячому садочку вдарив в обличчя хлопчика-переселенця. Коли подібні «захисники мови» розганяють тему про необхідність фізичного виховання дітей-переселенців із російськомовних регіонів, треба пам'ятати: вони вірили в ленінізм і російську мову. Тільки комуніст може виправдовувати насильство тим, що цього вимагає ідеологія. Коли вони закликають до насильницької українізації, треба не забувати, що ще нещодавні фанатки Леніна і Пушкіна розпалюють ворожнечу до переселенців на підтвердження старого російського фейку, що в Украіні б’ють російськомовних.
Фотоматеріали: УН
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна