Педагогічні працівники проводять свої уроки та лекції у поліцейських відділках, на пошті, заправках чи в пожежних частинах, зрештою всюди, де є можливість під’єднати комп’ютер до світла та інтернету.
Про це розповідає ТСН.
Доцентка кафедри філософії та історії медицини НМУ Богомольця Олена В'ячеславів викладає одразу кілька філософських дисциплін, щодня проводить пари і в звичайному форматі, і дистанційно. Проте після масованих російських ракетних обстрілів української енергосистеми, аби провести заняття дистанційно, вона йде до найближчого пункту обігріву у пожежній частині. У Ворзелі рятувальники вже добре її знають. Викладачка розташовується в одному з кабінетів, дістає ноутбук, журнал і починає заняття.
Навчання під час енергетичної кризи — випробування ще й для студентів. Інколи може бути вся група, може не бути одного-двох, але найгірша ситуація минулого тижняі була, коли, крім двох студентів, нікого не було. Ніхто не зміг під’єднатися, бо в гуртожитку не було світла. Буває, що підключився студент, і його постійно «викидає» з конференції, бо неусталений зв’язок, — пояснює викладачка.
У Фастові дистанційні уроки проводить Алла, її учні першачки, яким довелося втікати від війни до Польщі. Там вдень вони вчаться за польською програмою, а ввечері — за українською.
Ці дітки реально хочуть навчатися за українською програмою, планують повернутися і піти до своїх шкіл, мати знання того класу, в який вони мали б йти. Вперше, коли я проводила з пункту незламності, вони запитували, чому я проводжу урок з намету: “Це що у вас, намет?” — пригадує жінка.
Нині до уроків у наметі вони звикли, тому без проблем вивчають літери, пишуть і танцюють. Присутні теж чомусь навчаються.
До мене підійшов чоловік і каже, що я не взнав, що в комах шість лапок. А я кажу, то порахуйте, — розповідає вчителька.
Освітяни щодня невтомно шукають можливості вчасно провести заняття.
Я маю провести пару і зробити це якісно, щоб студенти взяли з неї щось. Війна нас всіх розбудила і змусила думати, як діяти, щоб і в цих жахливих умовах можна було щось робити на краще, — говорить Олена В'ячеславів.
Нагадаємо, вихователі та працівники дитсадків, вчителі та викладачі гідно тримають освітній фронт, попри відключення електроенергії. Учора ми розповідали, як працює команда «Всеосвіти» під час блекауту.
Фотоматеріали: ТСН
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна