Сьогодні, 5 грудня, у світі та в Україні зокрема відзначають День волонтера, або Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку.
Свято було засновано у 1985 році за ініціативи Генасамблеї ООН. В Україні його офіційно визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету міністрів.
Найбільшого масштабу волонтерський рух набув під час Революції Гідності та початку військової агресії росії проти України у 2014 році. Після 24 лютого 2022 року всім українцям довелося знову мобілізувати сили, аби забезпечити необхідним військовослужбовців ЗСУ, добровольців із ТрО, вимушених переселенців тощо.
Після повномасштабного вторгнення рашистів волонтерами стали майже всі українці, навіть діти збирають кошти на автівки для фронту, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки. Немає байдужих і серед освітян — своєю невтомною працею вони наближають перемогу нарівні з ЗСУ.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав українських волонтерів зі святом. Він наголосив, що волонтери та військові — це нерозривний зв’язок, і сила української нації у їхній єдності.
Ви завжди поруч. Ми постійно відчуваємо вашу турботу і підтримку. Волонтери і військові — це нерозривний, фактично родинний, зв’язок. У нашій єдності — сила й незламність української нації. Уклінно дякую вам, дорогі волонтери, за допомогу війську! Стійкість нашої оборони, звільнені міста і села, відносний, але все ж таки мир на більшій частині держави — це спільна заслуга. І наша Перемога теж буде спільною! З Міжнародним Днем волонтера! — написав Залужний.
«Всеосвіта» приєднується до привітань причетних. Дякуємо освітянам за їхній невтомний внесок у навчальний процес, цінуємо вашу героїчну працю в наближенні перемоги у надскладних умовах через повномасштабне вторгнення росії та ракетного терору країни-терористки. Українські вчителі — справжні герої сучасності, які навчають дітей в укриттях, часом без електроенергії та опалення.
Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення росії освітяни, які виїхали з тимчасово окупованого рашистами селища у Запорізькій області, продовжуть освітній процес дистанційно. Проте за свою роботу вони не отримують понад вісім місяців зарплатні.