21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, запроваджений на честь Помаранчевої революції (2004 рік) і Революції Гідності (2013 рік).
Обидві революції стали для українців символом перемоги демократії, свободи та національних інтересів, попри надто високу ціну, яку довелося заплатити.
Помаранчева революція розпочалася після грубих порушень під час процесу виборів президента України, коли відбулася фальсифікація результатів. Українці були обурені бажанням Віктора Януковича захопити владу. Тому прибічники іншого кандидата на посаду президента, Віктора Ющенка, почали виходити на мітинги. Протести проходили не лише на Майдані в Києві, але вцілому по всій Україні
Революція гідності відбулася рівно за дев'ять років після Помаранчевої. Цього разу громадяни були незадоволені рішенням Кабміну зупинити підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Перші протестувальники почали виходити на вулиці Києва саме 21 листопада. У відповідь на мітинг влада застосувала силу. Після цього протести заполонили всі міста країни. Протестувальники не покидали Майдан Незалежності протягом зими 2013-2014 рр. Найбільш криваві події сталися 18-20 лютого, коли від снайперських пострілів загинули десятки євромайданівців. Нині їх шанують під назвою Небесна сотня.
Сьогодні, у День Гідності й Свободи, українців і весь демократичний світ закликають пов'язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.
Про це повідомляє рух громадянського спротиву «Жовта стрічка», який виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські окупанти, і швидко поширився на інші окуповані території, зокрема у Бердянську Енергодарі, Луганську, Новій Каховці, Криму та окупованих містах Донеччини.
Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури, активісти продовжували підпільний протест. На вулицях міст з'являлися проукраїнські плакати та графіті, а на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій — пов'язана жовта стрічка як символ опору російській окупації. Активісти не тільки чинили інформаційний спротив, але й зірвали одну зі спроб провести псевдореферендум у Херсонській області навесні 2022 року, — йдеться у релізі.
Як відомо, 11 листопада ЗСУ звільнили Херсон і правобережну Херсонщину.
Проте близько 20% території України залишається окупованою. Там продовжують чинити спротив сміливі українці, — йдеться в дописі.
День Свободи та Гідності прямо пов'язаний із повномасштабною війною, яку веде цинічно та жорстоко росія проти України.
Так, заступник голови Ради безпеки росії дмитро медведєв вважає за необхідне «повернути» Київ.
Про це він заявив учора, 20 листопада 2022 року.
Київ — просто російське місто, в якому завжди думали та говорили російською, — написав путініст у себе в ТГ-каналі.
Ба більше, медведев називає у своєму дописі нібито «незаперечні факти».
1. Київ — столиця Стародавньої Русі.
2. Київ — велике малоросійське місто у складі російської імперії.
3. Київ — республіканська столиця у складі СРСР, — заявив кремлівська маріонетка.
Фотоматеріали: shutterstock
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна