Українці, які повели дітей до шкіл за кордоном у зв'язку з повномасштабною війною в Україні через напад росії, визначили низку відмінностей із українськими закладами освіти.
Про це йдеться у результатах опитування, яке провела Служба освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.
88,5% батьків зазначили, що у закордонних школах дитина більш захищена від булінгу з боку вчителів, а педагоги більше дотримуються прав людини.
Закордонних педагогів вважають більш професійними, щирими та доброзичливими 76% опитаних.
Дружню атмосферу в школах за кордоном підкреслили 65,1% батьків.
За кордоном шкільні програми більш лаконічні та адаптовані до життя, вважають 97,8% опитаних українців.
На думку 97,7% батьків, педагоги в інших країнах частіше застосовують індивідуальні підходи до кожної дитини, приділяють увагу психологічному стану, вчать уникати конфліктів і закликають гратися разом.
85,5% дорослих підкреслюють відсутність надмірного навантаження на дітей і лояльнішу систему оцінювання. Батьки вважають, що оцінки у школах за кордоном не є каральним методом.
Українські батьки відзначають, що у закордонних школах більше уваги приділяють розвитку дитини у царині мистецтва, музики, спорту та здоровому способу життя.
84,2% батьків підкреслюють, що діти вільно почуваються на уроках, немає шкільної форми, а у школі не обмежують активність.
Учням у закордонних школах дають менше домашніх завдань, контрольних робіт і формують менші класи — відзначили 67,9% батьків.
63,9% опитаних кажуть, що їхніх дітей спонукають до вільного висловлення думок і навчають поважати один одного.
Незвичним явищем є відсутність батьківських комітетів, тож із них не збирають гроші на ремонт. Це відзначили 98,8% опитаних.
Українські батьки підкреслили, що у закордонних школах є повноцінне меню, а також усі канцтовари для дітей закуповує держава.
Служба освітнього омбудсмена зазаначає, що залучила в опитуванні 7921 батьків здобувачів освіти.
Нагадаємо, днями Служба освітнього омбудсмена Сергія Горбачова проводила опитування серед освітян і батьків дітей щодо очікувань він нового навчального року. Напередодні 1 вересня більшість батьків, які перебувають в Україні, відчувають тривогу та страх.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна