18 серпня 2022 о 17:52
3 0

Україна вже перемагає: росія боїться українських підручників

Якщо в суцільній тероризму і тоталітаризму росії образ ворога — українська школа, то саме її бояться. Українську школу рашисти ставлять на рівень із технократією війни, і саме тому український вчитель — у «каталозі» ефективного озброєння поряд із зброєю НАТО.

У москві та підмосков'ї відкрився військово-технічний форум «Армия-2022», який триватиме до кінця тижня.

На ньому та конференції з міжнародної безпеки військове керівництво рф продемонструвало макет українського класу зі зразками особливо небезпечних речей — українських книжок і шкільних підручників.

Про це повідомив голова наглядової ради видавництва «Ранок» Віктор Круглов.

Для мене та нашої команди Навчальна література видавництва «Ранок» було задоволенням взнати, чого бояться загарбники. Тому авторам підручника Історіі України для 11 класу Гісему, Мартинюку можна пишатися та працювати вже над наступним циклом книжок.

Дуже надихаюче, що саме у день проведення безпекової конференції вибухнули склади боєприпасів у «російському» Криму. Є ймовірність, що допомогли вибухам ті, хто читає українські книжки й творить сучасну Історію України саме зараз, — написав видавець.

Як відомо, війна росії проти Україну змінила навіть освітню програму в закладах освіти України.

Через виклики, які виникли внаслідок повномасштабної війни росії з Україною, Міносвіти зміст навчальних програм загальної середньої освіти переглянуло та оновило.

До програм предметів «Історія України», «Всесвітня історії» для 6–11 класів, а також курсу «Історія: Україна та світ» (10 клас) внесли зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань.

Міносвіти на дев'ятому році російсько-української війни врешті-решт згодилося замінити шкільну програму, забравши з неї проросійські наративи та радянщину. У програму МОН внесло зміни та оновило, але, за словами освітян, які ознайомилися зі змінами, профільне міністерство не додало годин у шкільну програму на викладання і, відповідно, засвоєння матеріалу.

Нагадаємо, в оновленій шкільній програмі запровадили такі терміни, як «присвоєння суверенітету», «руський мир», «рашизм», а також уточнили контекст застосування поняття «колабораціонізм».

У змісті навчальної програми з предмета «Захист України» посилено військово-патріотичну складову. Програму також доповнили інформацією про війну з росією, героїв цієї війни та про досвід ведення бойових дій. Переглянули та доповнили теми розділів із вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

Фотоматеріали: mobiprint.in.ua, facebook.com/viktor.kruglov.98