Міністерство освіти і науки рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти зараховувати вступників у разі відсутності у них військово-облікового документа.
Відповідний лист МОН направило на адреси керівників закладів освіти.
У міністерстві зазначають, що зарахування вступників може здійснюватися на підставі письмового зобов'язання здійснити оформлення військово-облікового документа впродовж шести місяців від початку навчання.
У разі відсутності у вступника військово-облікового документа (для військовозобов'язаних — військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, а для призовників — посвідчення про приписку до призовних дільниць) здійснювати його зарахування для здобуття фахової передвищої, вищої освіти, у тому числі за кошти державного бюджету, на підставі письмового зобов'язання здійснити оформлення військово-облікового документа впродовж шести місяців від початку навчання, — зазначено у документі.
Письмове зобов'язання може бути надіслано дистанційно з накладанням кваліфікованого електронного підпису вступника.
Вступниками з особливо небезпечних або тимчасово окупованих росією територій України може надсилатись скан або фотокопія заяви без накладання кваліфікованого електронного підпису.
Нагадаємо, абітурієнти з областей, які постійно обстрілюють російські терористи, мають право на вступ до закладів вищої чи професійної освіти за умовами прийому «квоти-2». Вони можуть претендувати на 40 відсотків бюджетних місць загального обсягу.
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна