30 травня 2022 о 16:55
3 0

Спротив окупації Херсона: педагоги відмовились співпрацювати з рашистами

Попри тиск окупантів, херсонці відмовляються співпрацювати з ворогом. А місцеві партизани й активісти постійно нагадують московській орді, що Херсон — це Україна.

Педагоги Херсона відмовилися підтримувати владу російських окупантів.

Про це повідомляють у місцевих пабліках Telegram і Facebook.

Так, директори херсонських шкіл були «запрошені на зустріч із так званою «військово-цивільною адміністрацією Херсонської області», запрошення на яку отримували у школах від озброєних окупантів.

Тетяна Кузьміч, відома своєю проросійською позицією, розносила по школах «запрошення» під підпис, вона ходила з озброєними російськими військовими, — повідомляють у місцевих групах.

На зустріч прийшли 20 представників шкіл (усього в місті 61 заклад).

Представники окупаційної влади запропонували співпрацю та обіцяли «захист» педагогам, якщо школи працюватимуть за російськими програмами.

Тетяна Кузьміч заявила, що «херсонські школи мають працювати за російськими програмами і переходити на російську мову навчання», також було заявлено, що шукають нового керівника херсонської освіти, — пишуть мешканці Херсона.

На думку ще одного колаборната Сальдо, сама вже присутність представників шкіл означала підтримку окупаційної влади.

Вислухавши ці «пропозиції», присутні представники херсонських шкіл заявили, що вони прийшли лише для того, щоб дізнатися, що саме відбувається, і пояснили, що це не означає, що вони погоджуються з окупаційною владою. Освітяни спитали, чи можуть вони піти геть, якщо не погоджуються з тим, що почули на зустрічі. Коли почули, що можуть, то встали і вийшли практично всі, — інформують херсонці.

Також стало відомо, що у тимчасово окупованому Херсоні українські активісти зняли російський прапор на набережній, а трос для підйому знамена перекусили, щоб окупанти не вчепили російську ганчірку повторно.

Про це повідомляє місцеве видання «Мост» на сторінці у твітері.

Здається, хтось поставив крапку у питанні прапора на набережній Херсона. Російський зняли, а трос для підйому перекусили. Спротив окупації триває, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, від початку російського вторгнення в Україну територія Херсонської області перебувала під ударами Збройних сил Росії. У перший день вторгнення 24 лютого 2022 року російська армія перейшла адміністративний кордон Херсонщини з анексованим Кримом і розпочала окупацію регіону. На початку березня Збройні сили України втратили контроль над обласним центром — містом Херсон. Російські війська окупували практично всю територію області.

На окупованих територіях України російські окупанти за допомогою місцевих колаборантів створюють окупаційні органи влади, викрадають проукраїнських політиків, активістів, журналістів, вчиняють вбивства та катування цивільних мешканців. Попри тиск окупантів, місцеві жителі в найбільших містах Херсонщини виходять на мирні демонстрації проти окупації.

Наприкінці березня 2022 року Збройні сили України перейшли в контрнаступ у західній частині області, визволивши декілька населених пунктів.

Херсон — це Україна!

Віримо в ЗСУ! Віримо в Перемогу! Докладаємо разом зусилля для повної деокупації українських територій від російських загарбників!

Фотоматеріали: Суспільне