Сьогодні о 14:00
онлайн-конференція:
«
Психолого-педагогічне супроводження дітей з особливими освітніми потребами: стратегії та технології
»
Взяти участь Всі події
18 лютого 2022 об 11:46
3 0

ВР урегулювала фінансування ліцеїв у громадах

Тепер громади мають усі повноваження щодо фінансування ліцеїв незалежно від кількості населення в них.

Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу України щодо питання фінансування ліцеїв у громадах. Про це повідомив міністр освіти і науки про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет у своєму Телеграм-каналі.

Для Міністерства це завдання було одним із ключових при формуванні мережі шкіл у процесі децентралізації, – написав міністр.

Зміни Бюджетного кодексу передбачені проєктом ЗУ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів» №5719 від 01 липня 2021 року.

У Бюджетному кодексі доповнено статтю 89, згідно з якою до видатків, здійснюваних з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, належать видатки на загальну середню освіту (також на ліцеї), засновником яких є міська, селищна або сільська рада.

Нам вдалося прибрати найбільш алогічну норму «міська рада з населенням більше ніж 50 тис.», що несла в собі значні ризики. Тепер громади мають усі повноваження щодо фінансування ліцеїв незалежно від кількості населення в них, – пояснив Шкарлет.

Нагадаємо, що #МОН спільно з Мінфіном розглядають можливі варіанти підвищення заробітних плат педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, зокрема щодо забезпечення оплати праці вчителів ЗЗСО з 1 вересня 2022 року в розмірі не менше 15 тисяч гривень на місяць.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Як і для чого директор має вимірювати якість педагогічної діяльності: ДСЯО