Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
31 січня 2020 о 13:37
0 0

Хто відповідальний за шкільні туалети та чи мають батьки платити за бланки свідоцтв?

Міністерка освіти відповіла на три запитання, які цікавлять чи не всю Україну. Хто відповідає за вбиральні в школі, чи мають батьки платити за бланки свідоцтв і до кого звертатись, щоби полегшити вступ до школи дитини з ООП?

Починаємо з всім знайомої історії з вуличними туалетами. До фейсбук-групи програми «Сніданок 1+1» надійшло повідомлення, що маленька дитина змушена ходити до, відверто кажучи, жахливого туалету на вулиці.

На мій особистий фейсбук такого, на жаль, приходить дуже багато, – відповіла пані Ганна. – На жаль дійсно, сьогодні є доволі багато шкіл, які мають таку ганебну ситуацію, безперечно таке середньовіччя не повинно продовжувати своє існування в наших школах.

Про те, що до кінця 2020 року вуличні туалети при школах зникнуть назавжди, очільниця МОНГ повідомила кількома днями раніше. А нині вона уточнила, на кому саме лежить відповідальність за стан вуличного туалету – і зокрема, за освоєння коштів на перенесення вуличних шкільних туалетів у приміщення школи:

Директор школи та органи місцевої влади зобов'язані створити нормальний доступ дітей до вбиралень в приміщенні шкільного закладу. 

Ще одне повідомлення яке надійшло на фейсбук «Світанку 1+1» про оплату бланків свідоцтв: «У цьому році моя донька закінчила 9 клас, за свідоцтво про неповну загальну освіту платили 13 гривень готівкою секретарю школи, ніякого чеку та квитанції батькам не давали...».

Відповідь дуже проста, з батьків не мають збирати ніяких додаткових коштів, тому що вартість самого атестату складається в бюджет Міністерства освіти та сплачується з державного бюджету. – Ситуація збору коштів з батьків за документи про освіту єне припустимою, – підкреслила міністерка

Мати дитини з особливими освітніми потребами звернулася до редакції телеканалу з питанням стосовно цієї теми: «Коли батьки починають оформляти дитину з ООП до школи – тоді починається пекло з довідками. І друге питання стосовно тьютора. Школа повинна надати тьютора для дитини з ООП чи це лягає на плечі батьків?».

Батькам у першу чергу необхідно звертатися до інклюзивно-ресурсного центру, мережа ІРЦ  доволі велика, там фахівці зможуть надати допомогу, проведуть обстеження, нададуть рекомендації.

Як міністерство, ми останні три роки працюємо над тим, аби кожна школа мала можливість утримувати асистента, який може працювати в класі з дитиною з особливими освітніми потребами», — відповіла Ганна Новосад.

 

Джерело: https://vse.ee/boy


Можливо, вас зацікавить: 

→ До кінця 2020 року всі вуличні шкільні туалети “переїдуть” у шкільні приміщення – навіть у Закарпатті

Вчитель і асистент в інклюзивному класі: як досягти ефективності взаємодії