Міністерство охорони здоров’я скоротило тривалість амбулаторного і стаціонарного лікування хворих на COVID-19. Відповідні зміни внесло до наказу № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.
Тепер повторний тест можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного ПЛР-тесту.
! У #МОЗ зауважили, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.
Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.
Також самоізоляцію можна завершувати, якщо людина не має захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного тесту.
Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Безсимптомний випадок COVID-19 можна підтвердити експрес-тестом на антиген. Головна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.
Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.
Зміни у наказі МОЗ також передбачають, що тепер у червоних зонах відстежуватимуть лише контакти високого ризику зараження і тяжких наслідків захворювання. Контакти високого ризику – члени сім'ї хворого, вразливі контактні особи за станом здоров’я і люди, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику (лікарні тощо).
Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.
Вам також може зацікавити такий матеріал: COVID б’є нові антирекорди: велика кількість захворюваності серед дітей