Використання інтерактивних технологій, впроваджених на основі компетентнісних підходів створюють необхідні передумови високоякісного навчання.
Інтерактивний робочий аркуш являє собою вебсторінку, на якій можна розмістити навчальний матеріал і різного типу завдання для учнів. Наприклад, це може бути відео, зображення, текст на основі яких учні відповідають на запитання і виконують завдання.
Можна вставляти зображення і робити їх інтерактивними, додаючи на них мітки з текстом, гіперпосиланнями, питаннями, вікнами для введення тексту.
Питання можуть бути текстовими, а можуть бути у вигляді аудіофайлів. У багатьох завданнях можна задати відповіді для автоматичної перевірки.
Інтерактивні робочі аркуші можна використовувати при:
Це безкоштовний сервіс для створення відеофрагментів з аудіо і текстовими елементами, питаннями і завданнями до них. На основі одного відео можна створити інтерактивну вікторину з відкритими питаннями або з вибором однієї відповіді з декількох, дати голосові коментарі і пояснення до відеосюжету або цілком його озвучити.
Є можливість створювати класи і відслідковувати, хто з учнів переглянув відео і як впорався із запропонованими завданнями.
Віртуальне освітнє середовище для створення і спільного використання інтерактивних відео-уроків.
Вчителі можуть працювати з будь-яким онлайнвідео (скрінкасти, Khan Academy, ТЕД і т.д.) і перетворити традиційно пасивний зміст відео в активний ресурс для роботи з учнями
Учні можуть створювати свої проєкти у всіх предметних областях з новою панеллю інструментов. Інструменти інтуїтивно зрозумілі. Учні можуть користуватися ними на будь-яких мобільних пристроях і на будь-яких платформах.
Тепер учень може робити не тільки знімки і посилати повідомлення, але і записати відеоповідомлення.
Вся робота, яку виконують учні, тут же відправляється в додаток для вчителів, а вони можуть організувати персоніфіковану роботу, залишати свої коментарі та рекомендації.
Вебсервіс Live Worksheets дозволяє робочі матеріали, створені в форматах docx, pdf, jpg і png перетворити в інтерактивний матеріал для самоперевірки. Можна створювати робочі листи, які містять кілька типів завдань.
Учитель може переглядати роботу кожного учня в режимі реального часу. Все, що робить учень, відразу відображається на комп'ютері вчителя. Як бачимо, головна перевага Classkick – це оперативний зворотний зв'язок як з тими, хто працює в класі, так і з учнями, які займаються вдома.
Тобто вчитель і учні можуть працювати на будь-якому мобільному пристрої або зі звичайним комп'ютером незалежно від операційної системи.
Інструмент формуючого оцінювання, який дозволяє в режимі реального часу відслідковувати процес роботи учнів і в будь-який момент коментувати їхні відповіді і надавати зворотний зв'язок.
Інтерактивні робочі аркуші для навчання, створені в малюнках Google:
За допомогою сервісу Wizer.me ви створюєте неймовірно красиві цифрові робочі листи, які містять інтерактивні завдання та дозволяють вчителю швидко надавати учням зворотний зв'язок.
У навчальній роботі можна використовувати цей інструмент як для формуючого, так і для підсумкового оцінювання.
Як працювати:
Щоб дізнатись більше про інтерактивні робочі зошити та онлайнінструменти, пропонуємо переглянути вебінар Вікторії Шпильової. Пані Вікторія – вчителька хімії Спеціалізованої школи №196, учителька вищої категорії, має педагогічне звання «Старший учитель».
За бажанням, ви можете також замовити свідоцтво про перегляд вебінара.