Пропонуємо 5 ефективних вправ, виконання яких допоможе покращити комунікацію та взаєморозуміння у педагогічному колективі
Хід вправи: Хтось розповідає історію з минулого, яка залишила у нього негативний осад. Інші мають виділити в цій історії тільки всі можливі позитивні моменти.
Рефлексія: Виконання цієї вправи дозволяє разом переосмислити негативний досвід, виділивши у ньому позитивні сторони.
Хід вправи: Запропонуйте учасникам на аркушах написати асоціативні відповіді на запропоновані питання. Після цього попросіть кожного зачитати свої варіанти.
Обговорення: Запитайте учасників, які відповіді для них були найцікавішими, а які здивували.
Рефлексія: Ця вправа допоможе кожному прояснити для себе поняття слова «команда» і поділитися думками щодо своїх місця і ролі у колективі.
Хід вправи: Попросіть усіх учасників на маленьких аркушах анонімно коротко написати ситуацію, що їх непокоїть: конфлікт, особисті переживання, питання підвищення кваліфікації, успішність школярів, дисципліна у певному класі. Усі аркуші складіть в єдину тару.
Запропонуйте кожному навмання витягнути чийсь аркуш, прочитати проблемну ситуацію і запропонувати способи її вирішення.
Обговорення: Після того, як учасник запропонує свій варіант вирішення проблемної ситуації, інші колеги також можуть долучитися до обговорення, додавши свої ідеї з цього приводу. Коли не залишиться жодного папірця, вправа завершена.
Рефлексія: Виконання цієї вправи сприятиме формуванню сприятливого психологічного клімату та єднанню учасників спільноти.
Хід вправи: Учасники стають у коло. Кожен по черзі має розповісти про себе 2 будь-які правдиві факти і 1 неправдивий. Неправдивий факт має бути схожим на правду.
Обговорення: У процесі виконання вправи колеги мають визначити, яка інформація є правдивою, а яка – ні, аргументуючи свою думку.
Рефлексія: Така вправа сприяє налагодженню неформального спілкування, дозволяє більше дізнатися одне про одного і, як наслідок, краще порозумітися, а також сприяє формуванню у колективі сприятливого психологічного клімату.
Хід вправи: Об`єднайте колег у 2 команди і запропонуйте кожній з них утворити разом дім: упродовж 5-7 хвилин учасники мають домовитися, ким вони будуть у загальній будівлі – дверима, стіною, а може шпалерами, квітами чи книжною поличкою. Кожен сам робить свій вибір, при цьому дім має бути повноцінним і функціональним.
Обговорення: Запитайте учасників вправи, чи легко їм було визначитись зі своєю роллю у «будинку» і чому кожен з них зробив саме такий вибір?
Рефлексія: Кожна частина «будівлі» важлива і потрібна в ньому та несе свою певну функцію, без якої будинок не може бути повноцінним.
Читайте також: Ігри для згуртування педколективу
Користувач:
Наливайко Анастасія Юріївна