Сьогодні вчитель власним прикладом має пояснити школярам важливість українізації. Ще кілька років тому на прохання спілкуватися українською можна було почути «какая разніца». Нині ж, під час російської військової агресії на сході України та тимчасової анексії Криму, населення переважно усвідомило важливість використання державної мови на всіх рівнях.
Чому важливо привчати учнів до найпростішого – пошуку будь-якої інформації державною мовою?
Попри те, що ми звикли перевіряти себе у Google, сьогодні навряд чи можна бути впевненими, що пошукові системи надають абсолютно неупереджений і точний результат. Щоб зрозуміти, чому Google українською важливий, просто введіть будь-який пошуковий запит українською – і 80% результатів пошуку відображатимуться іншою мовою.
Водночас, якщо пристрій чи браузер пройдуть попередню «обробку стерилізації мови» різного ступеня складності, – пропорція може змінитися у протилежний бік і навіть стати 100% українською.
Цікаво, що у 2021 році в українському інтернет-просторі в пошукових запитах в Google істотно збільшилась частка україномовного запиту «Україна» у порівнянні з російськомовним запитом «Украина» 2020-го. А у порівнянні з 2013 роком частка запиту «Україна» зросла вдвічі.
Отже, що більше пошуку державною у Ґуґлі, то більше інформації в інтернеті українською, а що більше інформації українською, то природніше та легше для абсолютної більшості користувачів буде знайти український контент.
Також варто пам’ятати, якими так званими мотивами пояснює країна-агресорка Росія «захист російськомовного населення» на території інших держав. Що менше Україна матиме російської мови у побуті та інтернет-просторі, то безпечнішими почуватимуться її громадяни.
Тож українізуймо пошукову систему, бо ґуґлити українською – вкрай важливо та необхідно для всіх, хто прагне відновлення природного мовного балансу у цифровому інформаційному просторі. І це дуже патріотично.
Саме зараз, під час російської агресії, можна з впевненістю стверджувати, що у війні перемагає не лише зброя, але й дух, культура і мова.
Авторка: Тетяна Нікішина
Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Друкована преса в Україні має видаватися державною мовою: набули чинності норми мовного закону
Користувач:
Кремзель Дарія Андріївна