Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Комунікативні барʼєри у спілкуванні дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події
17 січня 2022 о 18:50
5 0

Як навчити дитину творчо мислити та розвивати свій потенціал: поради директорки школи

До семи років домінуючою діяльністю дитини є творча та рольова гра – вона має займати не менше 70% часу.

Кожен з батьків мріє виховати дитину, яка перебуватиме у гармонії з власним внутрішнім світом та оточенням. Дитячий мозок треба вчити працювати змалечку.

Корисні поради батькам, як допомогти дитині дошкільного віку відкрити доступ до внутрішнього «я», відчути здатність творчо мислити та досягати власних перемог, дає Ольга Савицька, директорка школи Malina Campus в Ірпені на Київщині.

1. Навчіть дитину хотіти чогось довго. Ще краще – мріяти. Це стосується іграшок, поїздок, речей, розваг. Миттєва доступність всього бажаного з раннього дитинства у підлітковому віці обернеться недорозвиненим мотиваційним компонентом. А «дешевий» дофамін на відстані одного кліку в будь-якому смартфоні зваблює швидкими винагородами без зусиль.

Простіше кажучи, дитина не буде здатна хотіти чогось достатньо сильно і довго, щоб планувати, докладати зусиль та чекати. З таким набором «компетенцій» вона зможе побудувати лише «солом'яний будиночок».

2. Дитині потрібна нудьга. Час, не заповнений заняттями, іграшками, розвагами, гаджетами. У нудьзі народжуються думки, фантазії, ідеї та винаходи. Якщо з раннього дитинства у графіку людини немає вільної шпарини – у голові врешті-решт залишиться вакуум.


3. Інтелект ніяк не пов'язаний зі швидкочитанням, ментальною арифметикою чи будь-якими іншими розвивальними заняттями. Інтелект – це спадковість, помножена на якість спілкування дитини зі значущим дорослим. Більше часу проводьте з дітьми: розповідайте, пояснюйте, подорожуйте, досліджуйте, відкривайте, спостерігайте, читайте.


4. Існують лише три дійсно розвивальні іграшки: пластилін, конструктор і пензлик із фарбами. Купуйте дітям тісто для ліплення, багато і часто. Допоможіть розпакувати та дайте спокій. Не давайте жодних інструкцій. Купуйте дітям конструктор з великою кількістю однакових деталей. Розпакуйте і дайте спокій. Схеми та інструкції сховайте подалі. Дайте пензлик і необмежену кількість паперу. Подивіться фільм, розслабтеся у ванні, почитайте – дайте дитині можливість пройти фазу вільної творчості та хаотичних спроб.

Творчість не починається з інструкцій! Творчість починається з іскри, що запалює захват відкриття. А без творчого компонента мислення людина ніколи не підніметься вище за рівень виконавця, яку б сферу діяльності вона не обрала.

5. Створіть дитині можливість гратися. Мозок у своєму розвитку проходить етапи, які не можна пропустити без серйозних наслідків. До семи років домінуючою діяльністю дитини є творча та рольова гра. Вона має займати не менше 70% часу, тільки так мозок зможе дозріти до здатності вчитися не на поверховому, а на серйозному рівні.

Позбавте дітей часу для простої гри – і ви «каструєте» їхній розум. А бонусом отримаєте повну демотивацію у підлітковому віці.

Авторка: Тетяна Нікішина

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Чотири оригінальні ідеї для розвитку письменницьких талантів школярів