Сьогодні о 14:00
онлайн-конференція:
«
Психолого-педагогічне супроводження дітей з особливими освітніми потребами: стратегії та технології
»
Взяти участь Всі події
16 грудня 2021 об 11:18
1 0

41 університет України включено до рейтингу кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік

Рейтинг укладено глобальним науково-дослідним консультаційним центром QS Quacquarelli Symonds і до нього увійшли 450 найкращих університетів.

Оприлюднено щорічний рейтинг найкращих університетів країн, що розвиваються, Європи та Середньої Азії на 2022 рік. До списку потрапив 41 заклад вищої освіти України. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України

Рейтинг укладено глобальним науково-дослідним консультаційним центром QS Quacquarelli Symonds і до нього увійшли 450 найкращих університетів.


Розвиток вищої освіти – один із пріоритетних напрямів діяльності #МОН. Покращення якості надання освітніх послуг, розвиток академічної мобільності та збільшення фінансування для проведення наукових досліджень в університетах допомагає стимулювати роботу закладів вищої освіти. Найкращі з українських ЗВО потрапляють до міжнародних рейтингів, отримуючи ще більше можливостей для обміну досвідом із партнерами, залучення іноземних студентів і використання передових технологій, – підкреслив Міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет.

10 ВНЗ України, які потрапили у рейтинг

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 35 місце;

  • Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського – 63 місце;

  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 69 місце;

  • Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут – 105 місце;

  • Національний університет Львівська політехніка – 106 місце;

  • Сумський державний університет – 122 місце;

  • Національний університет Києво-Могилянська академія – 131 місце;

  • Одеський національний університет імені І. І. Мечникова – 166 місце;

  • Національний університет біоресурсів і природокористування України – 183 місце;

  • Львівський національний університет імені Івана Франка – 191 місце.

Повний перелік 450 кращих закладів вищої освіти країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік доступний за посиланням.

Проти минулого рокe, кількість вищих навчальних закладів України у регіональному рейтингу збільшилася з 25 до 41 університету. Бен Саутер, директор аналітичного центру QS Quacquarelli Symonds повідомив, що це є абсолютним рекордом в історії даного регіонального рейтингу.

Згідно зі списком 16 університетів вперше увійшли до рейтингу; 4 університети поліпшили позиції у порівнянні з позиціями минулого року; 7 університетів зберегли позиції.

Для складання регіонального рейтингу враховуються десять показників: академічна репутація закладу освіти, його репутація серед роботодавців, співвідношення кількості викладачів та студентів, кількість публікацій на одного викладача і співробітника, кількість цитувань на одну публікацію, частка іноземних викладачів і співробітників, частка іноземних студентів, частка викладачів та співробітників з ученим ступенем, глибина міжнародних наукових колаборацій та присутність закладу освіти в онлайн-середовищі.