Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Вправи для профілактики негативних емоційних станів та поведінки у дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події
29 листопада 2021 о 13:11
1 0

Як убезпечити себе та партнера від хвороб, що передаються статевим шляхом: рекомендації МОЗ

Турбота про сексуальне здоров'я – запорука щасливого довголіття.

В Україні щороку фіксують майже 400 тисяч нових випадків інфекцій, що передаються статевим шляхом. Це сифіліс, гонорея, герпес, сечостатевий мікоплазмоз, генітальний кандидоз і трихомоноз. Проблему #ІПСШ також не можна відокремлювати від епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, оскільки одним зі шляхів передавання ВІЛ-інфекції є статевий.

Щоб вчасно потурбуватися про власне здоров’я, #МОЗ Україні рекомендує завжди запитувати свого статевого партнера, чи проходив він/вона тестування на ІПСШ, і коли це було востаннє.

Це запитання може здатися незручним, проте воно дуже важливе. Такі розмови є ознакою того, що ви піклуєтеся не лише про себе, а й про свого партнера, – зазначають у МОЗ.

Найкраще говорити з партнером про відповідне медобстеження до початку будь-яких статевих стосунків, зокрема й орального сексу. Пройти тестування перед близькістю є надзвичайно важливим кроком, і це – один із найкращих способів запобігти ІПСШ.

Як пройти медичне обстеження?

Якщо ви маєте бажання пройти тестування на ІПСШ, обговоріть це зі своїм сімейним лікарем. Він скерує до гінеколога/уролога, й за їхнім направленням ви зможете здати додаткові аналізи. Подібні дослідження треба проходити щонайменше раз на рік.

Йдеться про тестування на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С, які можна безоплатно зробити у сімейного лікаря, центрі профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІДом або у мобільній амбулаторії. Також рекомендуємо щороку проходити комплексну діагностику, зокрема на гонореї та хламідіоз.

Як попросити свого партнера пройти медичне обстеження?

Питання про проходження тестування на ІПСШ у жодному разі не свідчить про вашу недовіру до свого партнера. Люди можуть бути носіями інфекції багато років і навіть не здогадуватися про це, адже можливий варіант, коли інфекції не мають симптомів упродовж місяців і навіть років. Тому регулярне тестування має сенс з точки зору турботи про власне сексуальне здоров'я.

  • Будьте чесними: якщо вам ніяково, зізнайтеся в цьому: «Мені непросто про це говорити, проте я дбаю про тебе і вважаю, що це важливо».

  • Зберігайте нейтральність: фраза на кшталт «Я не хочу тебе образити, але подбаймо один про одного» допоможе уникнути неправильних суджень з боку партнера. Зрештою, перевірка на ІПСШ – це звичайна медична процедура, яка є важливою для підтримки здоров’я.

  • Діліться досвідом: «Я постійно проходжу тестування, й таке прохання для мене звичне – я прошу всіх своїх партнерів зробити це».

  • Говоріть про проблему ІПСШ. Поінформуйте партнера про поширеність інфекцій, що передаються статевим шляхом, покажіть, що це стосується не лише його/її, але і вас.

Для того, щоб підтримати один одного, можна пройти тестування разом за спільною згодою. Якщо ваш партнер категорично відмовляється від тестування, – це привід замислитися та оцінити всі можливі ризики.

Як обговорювати результати медичних досліджень?

Результати тестів на ІПСШ оцінює лікар. Якщо дослідження показали наявність інфекції, потрібно розпочати лікування за призначенням та рекомендаціями спеціаліста. Дуже важливо розповісти про результат досліджень партнерові. Доречно також попередити й колишніх сексуальних партнерів, щоби вони могли перевіритися.

Зберігайте спокій. У багатьох людей у світі в той чи інший період життя було діагностовано ІПСШ, багато з них успішно пройшли лікування. Це проблема зі здоров’ям, яку здебільшого можна розв’язати.

Пам’ятайте, що захистити здоров’я ваше та вашого партнера також може допомогти безпечний секс. Турбота про сексуальне здоров'я – запорука щасливого довголіття. Тож кохаймося безпечно!

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Чому статеве виховання важливе та про які теми варто говорити з дітьми